PoradyPoradyProblem skrobania szyb został rozwiązany. Praktyczna innowacja

Problem skrobania szyb został rozwiązany. Praktyczna innowacja

Jedną z najmniej lubianych czynności przez zmotoryzowanych jest skrobanie zamarzniętych szyb. Dzięki innowacjom technicznym można go uniknąć.

Nic nie irytuje tak, jak widok zamarzniętych szyb auta, gdy skoro świt wychodzimy z domu i chcemy jak najszybciej dotrzeć do pracy. Kärcher znalazł jednak na to sposób. Akumulatorowa skrobaczka do szyb EDI 4 rozwiązuje kwestię męczącej walki z oblodzeniem – urządzenie usunie nawet uporczywe warstwy lodu. Wystarczy delikatnie docisnąć je do szyby i raz przy razie lekko przesuwać po powierzchni. Za usuwanie lodu odpowiada dysk z szybko obracającymi się ostrzami z tworzywa.

Redakcja poleca: Gdzie najlepiej wykupić OC? Sprawdź w najnowszym rankingu firm ubezpieczeniowych

Inteligentna funkcja przełączania z trybem gotowości zapewnia urządzeniu automatyczny start. 550-gramowa skrobaczka do szyb EDI 4 zatrzymuje się automatycznie, gdy tylko zostanie podniesiona od szyby. Po procesie usuwania lodu szyby są idealnie czyste – wolne od smug, zarysowań oraz pozostałości lodu.

Automatyczna skrobaczka do szyb

Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu, zabezpieczonemu przed głębokim rozładowaniem – urządzenie może pozostać w pojeździe przez dłuższy czas i jest zawsze gotowe do użycia. Zaślepka zapewnia bezpieczne przenoszenie i przechowywanie. Ładowanie odbywa się  za pomocą dostarczonego kabla ładującego. Po pełnym naładowaniu bateria wystarcza na około 15 minut pracy. Gdy ostrza się zużyją można je łatwo wymienić bez większego wysiłku i bez korzystania z narzędzi. Kärcher EDI 4 kosztuje ok. 199 zł.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

1 KOMENTARZ

  1. Raczej nie czyści się tą skrobaczką szyb szybciej niż zwykłą za kilkanaście zł. Na YT jest trochę takich porównań. Plus jest taki, że w tym przypadku nie trzeba wkładać tyle siły. Minusy: 1) cena wielokrotnie wyższa niż klasycznej skrobaczki (co najmniej tak samo efektywnej) 2) konieczność ładowania urządzenia przez kilka godzin zanim będziemy mogli z niego skorzystać, 3) koszty eksploatacyjne – koszt prądu plus pewnie co kilka lat pasowałoby wymienić akumulatory, żeby nie rozładowywały się zbyt szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji