Skrobanie szyb

Jedną z najmniej lubianych czynności przez zmotoryzowanych jest skrobanie zamarzniętych szyb. Dzięki innowacjom technicznym można go uniknąć.

Nic nie irytuje tak, jak widok zamarzniętych szyb auta, gdy skoro świt wychodzimy z domu i chcemy jak najszybciej dotrzeć do pracy. Kärcher znalazł jednak na to sposób. Akumulatorowa skrobaczka do szyb EDI 4 rozwiązuje kwestię męczącej walki z oblodzeniem – urządzenie usunie nawet uporczywe warstwy lodu. Wystarczy delikatnie docisnąć je do szyby i raz przy razie lekko przesuwać po powierzchni. Za usuwanie lodu odpowiada dysk z szybko obracającymi się ostrzami z tworzywa.

Redakcja poleca: Gdzie najlepiej wykupić OC? Sprawdź w najnowszym rankingu firm ubezpieczeniowych

Inteligentna funkcja przełączania z trybem gotowości zapewnia urządzeniu automatyczny start. 550-gramowa skrobaczka do szyb EDI 4 zatrzymuje się automatycznie, gdy tylko zostanie podniesiona od szyby. Po procesie usuwania lodu szyby są idealnie czyste – wolne od smug, zarysowań oraz pozostałości lodu.

Automatyczna skrobaczka do szyb

Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu, zabezpieczonemu przed głębokim rozładowaniem – urządzenie może pozostać w pojeździe przez dłuższy czas i jest zawsze gotowe do użycia. Zaślepka zapewnia bezpieczne przenoszenie i przechowywanie. Ładowanie odbywa się  za pomocą dostarczonego kabla ładującego. Po pełnym naładowaniu bateria wystarcza na około 15 minut pracy. Gdy ostrza się zużyją można je łatwo wymienić bez większego wysiłku i bez korzystania z narzędzi. Kärcher EDI 4 kosztuje ok. 199 zł.

1 KOMENTARZ

  1. Raczej nie czyści się tą skrobaczką szyb szybciej niż zwykłą za kilkanaście zł. Na YT jest trochę takich porównań. Plus jest taki, że w tym przypadku nie trzeba wkładać tyle siły. Minusy: 1) cena wielokrotnie wyższa niż klasycznej skrobaczki (co najmniej tak samo efektywnej) 2) konieczność ładowania urządzenia przez kilka godzin zanim będziemy mogli z niego skorzystać, 3) koszty eksploatacyjne – koszt prądu plus pewnie co kilka lat pasowałoby wymienić akumulatory, żeby nie rozładowywały się zbyt szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj