Z powodu pandemii ośrodki egzaminacyjne musiały wstrzymać swoją działalność. Doszło nawet do sytuacji, że kierowcy otrzymywali uprawnienia bez zdawania egzaminu.

W naszym kraju przerwa w egzaminach trwała prawie 2 miesiące, ale od poniedziałku Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowe zaczęły wznawiać prace. Przyszli kierowcy muszą natomiast pamiętać, że egzaminy odbywają się teraz na innych zasadach niż do tej pory, zgodnie z aktualnymi wymogami bezpieczeństwa. Więcej na temat wytycznych odnośnie przebiegu egzaminu można przeczytać na stronie warszawskiego WORD.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w stanie Georgia (USA), gdzie decyzją gubernatora Briana Kempa prawo jazdy można otrzymać bez podchodzenia do egzaminu praktycznego. Jednak żeby nie było tak różowo – inne wymogi zostały utrzymane. Sprawdźmy zatem, jakie stawia się wymagania przed młodymi kierowcami w Georgii.

Omawiane przepisy dotyczą osób w wieku 16-18 lat, które posiadają tymczasowe prawo jazdy (Class D). Mogą one teraz otrzymać pełne uprawnienia (Class C) bez zdawania egzaminu, pod warunkiem że nie popełniły żadnego wykroczenia drogowego przez 12 miesięcy i 1 dzień.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj