FSO Freedom Camper

W Wielkiej Brytanii odnaleziono unikatowego Fiata 125p Pickup z zabudową kempingową Niewiadów. Oficjalna nazwa tego modelu to FSO Freedom Camper.

Na zlotach i wystawach pojazdów zabytkowych w Wielkiej Brytanii coraz częściej można spotkać samochody polskiej produkcji. Zazwyczaj są to auta sprowadzone przez naszych rodaków mieszkających na Wyspach, ale czasami trafiają się także oryginalne egzemplarze z kierownicą po prawej stronie.

Yanooshe (jak sami o sobie piszą) to grupa ludzi pozytywnie zakręconych, kółko wspólnej adoracji i przypadkowych spotkań podczas drutowania aut. W swojej kolekcji mają m.in. Poloneza Cargo oraz Polskiego Fiata 126p BIS, a niedawno w ich ręce trafił prawdziwy unikat – FSO Freedom Camper.

NASZ SKLEP

FSO Freedom Camper to eksportowa wersja Fiata 125p Pickup z zabudową kempingową. Egzemplarz, który kupili Yanooshe, pochodzi z 1984 r., jest zachowany w oryginale i posiada kompletne wyposażenie: na jego pokładzie znajduje się nawet lodówka.

Samochód ze zdjęć nie jeździł od 1993 r. – przez ostatnie 27 lat stał zaparkowany przed domem właściciela. Wcześniej dzielnie służył 5-osobowej rodzinie podczas wakacyjnych wyjazdów do Hiszpanii. Obecnie auto zostało już uruchomione i powoli będzie przywracane do pełnej sprawności.

Dalsze losy tego wyjątkowego Dużego Fiata możecie śledzić na Facebooku (link na końcu artykułu), a poniżej kolejny rarytas. To oryginalny prospekt reklamowy FSO Freedom Camper, który odnalazł jeden z członków grupy Cars You Don’t See Anymore.

FSO Freedom Camper

Redakcja poleca:

Klasyki PRL-u – poradnik kupującego

Zdjęcia pochodzą ze strony Yanooshe na Facebooku

2 KOMENTARZE

  1. Ale to nie jest zabudowa Niewiadów N-249. Tamta była jedynie prototypem i wyglądała inaczej.
    To prawdopodobnie wyrób brytyjski. Nie ma tam jakiejś tabliczki znamionowe?

    • Dziękujemy za wyjaśnienie 🙂 Przy tworzeniu materiału sugerowałem się informacją zamieszczoną przez właściciela w oryginalnym poście na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj