DeLorean DMC-12

Takie odkrycia nie zdarzają się zbyt często. DeLorean DMC-12 ze zdjęć spędził w stodole ostatnie 32 lata.

Wytwarzany w latach 1981-1983 DeLorean DMC-12 zyskał światową sławę dopiero po zakończeniu produkcji. A to za sprawą filmowej trylogii „Powrót do przyszłości”, w której ten samochód wystąpił w roli wehikułu czasu. Nietypowe auto napędza umieszczony centralnie, 6-cylindrowy, widlasty silnik PRV (wspólne dzieło Peugeota, Renault i Volvo) o pojemności 2,9 l. Ta benzynowa jednostka rozwija moc 130 KM i 208 Nm momentu obrotowego.

DeLorean DMC-12

Przez trzy lata powstało mniej niż 9000 DeLoreanów DMC-12, a w 2007 roku nadal istniało ok. 6500 z nich. Niedawno odnaleziono kolejny egzemplarz, który stał w stodole od 1986 r.

DeLorean DMC-12

Ojciec z synem, posiadający już dwa takie auta, dostali wiadomość, że „gdzieś w Wisconsin” stoi DeLorean, którego nikt nie ruszał od 32 lat. Po dotarciu pod wskazany adres i wejściu do starej stodoły zobaczyli mocno zakurzony, ale w pełni oryginalny samochód. Na jego liczniku widnieje przebieg 34 233 mil, (ok. 55 tysięcy km). Oznacza to, że przed odstawieniem do stodoły, DeLorean pokonywał co najmniej 10 000 km rocznie, czyli całkiem sporo jak na tak nietypowy wóz.

DeLorean DMC-12

Z pewnością po tak długim postoju auto wymagało sporo pracy, by wrócić na drogi. Właściciel zapowiedział, że w lutym tego roku udostępni kolejne nagranie z odnalezionym DeLoreanem w roli głównej. Na razie polecamy obejrzeć film nakręcony podczas „akcji wydobywczej”:

Źródło: Motorious.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj