Kontrole pojazdow

Policjanci z różnych zakątków Polski monitorują media społecznościowe, jak również wybrane ulice miast, by zapobiegać nielegalnym wyścigom. Ostatnia próba została udaremniona w Jaworznie.

Policjanci drogówki, wspierani przez kolegów z prewencji, zapobiegli organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Pojazdy, które pojawiły się na spotkaniach w kilku miejscach województwa, poddane zostały kontroli. Niestety, wiele z nich w ogóle nie powinno poruszać się po drogach publicznych. To już kolejny krok w walce z bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, które jego uczestnicy, zazwyczaj młodzi ludzie, nazywają “imprezą”, najwyraźniej zapominając o tragedii, do jakiej doszło na jednej z nich kilka lat temu w Jaworznie.

Policja - nielegalne wyscigi
Miejsca spotkań amatorów nielegalnej rywalizacji są dobrze znane policjantom. Samochody osób przygotowujących się do „zawodów” są często poddawane kontrolom, które potwierdzają zły stan techniczny pojazdów /fot. Policja.pl

Do funkcjonariuszy dotarły informacje wskazujące na możliwość organizacji nielegalnych wyścigów na terenie kilku miast województwa, m.in. w Katowicach. Zapadła decyzja o sprawdzeniu sygnałów. W ciągu dwóch dni w okolicy wskazanych miejsc skontrolowano kilkaset samochodów. W 68 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne, dwie z wylegitymowanych osób były poszukiwane, dwie kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości, a kolejne dwie dopuściły się innych przestępstw.

Ponadto nałożonych zostało ponad 160 mandatów karnych, a czterem kierującym zatrzymano prawo jazdy. Policjanci ostrzegają, że tego typu kontrole prowadzone będą na bieżąco, a wzorowanie się na zachowaniach rodem z filmu “Szybcy i wściekli” możliwe jest tylko i wyłącznie na oficjalnych imprezach , które mogą zostać zorganizowane po spełnieniu określonych wymagań. Udział w legalnych rajdach i wyścigach samochodowych, w zabezpieczeniu których często uczestniczą policjanci, również daje poczucie adrenaliny i możliwość zaimponowania kibicom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj