W tym roku mija 10 lat od debiutu pierwszej generacji Panamery. Z tej okazji Porsche przygotowało limitowaną wersję 10 Years Edition. Sprawdź, czym się wyróżnia i ile kosztuje jubileuszowa odmiana Panamery.

Panamera trafiła na rynek w 2009 r., a w 2016 r. doczekała się następcy. W ciągu 10 lat nabywców znalazło już ponad 250 tysięcy egzemplarzy 4-drzwiowego Porsche. Co więcej, Panamera sprzedaje się lepiej od kultowej 911! Dlatego nie dziwi, że producent ze Stuttgartu postanowił uczcić 10-lecie modelu i zaprezentował limitowaną odmianę swojej flagowej limuzyny.

Porsche Panamera 10 Years Edition wyróżnia się kompletnym wyposażeniem seryjnym (m.in. matrycowe reflektory LED z PDLS Plus, komplet systemów bezpieczeństwa, nagłośnienie przestrzenne BOSE i adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z systemem Porsche Active Suspension Management) oraz subtelnymi dodatkami stylistycznymi. Urodzinową odmianę 4-drzwiowego Porsche poznamy po 21-calowych felgach w kolorze białego złota i z satynowym wykończeniem, zaprojektowanych specjalnie dla tego modelu, oraz emblematach „Panamera10”, które znajdziemy zarówno na nadwoziu, jak i we wnętrzu. Kabina jest wykończona czarną, częściowo skórzaną tapicerką, dodatkowo przeszytą nicią w kolorze białego złota.

Jubileuszowa wersja 10 Years Edition jest dostępna dla modeli Panamera 4 i Panamera 4 E-Hybrid oraz Panamera 4 Sport Turismo i Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo. Obydwa warianty hybrydowe w urodzinowym wariancie otrzymają mocniejszą ładowarkę (o mocy 7,2 kW zamiast standardowych 3,6 kW).

Porsche Panamera 10 Years Edition – dane techniczne, ceny

Panamera 4 10 Years Edition ma pod maską benzynowy silnik V6 biturbo o pojemności 2,9 litra i mocy 330 KM, a jego ceny startują od 522 tys. zł. Wersja Sport Turismo z tym samym silnikiem to wydatek minimum 535 tys. zł.

Panamera 4 E-Hybrid jest napędzana przez benzynową jednostkę 2.9 V6 biturbo, wspomaganą przez 136-konny silnik elektryczny, łączna moc tego układu to 462 KM. Ceny tej odmiany zaczynają się od 580 tys. zł, a wariantu Sport Turismo – od 593 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj