Porsche 911 Carrera 4S

Na ten moment czekało wielu: niedługo do oferty Porsche dołączy 911 z ręczną skrzynią. Manualna przekładnia trafi do modeli Carrera S i Carrera 4S. Poznaj więcej szczegółów.

Automatyczne i dwusprzęgłowe skrzynie biegów już na dobre zagościły w świecie motoryzacji, w znacznym stopniu wypierając klasyczne, manualne przekładnie. Jednak wielu kierowców, zwłaszcza w autach sportowych, woli samodzielnie zmieniać biegi. Właśnie z myślą o tej grupie klientów, Porsche wkrótce wprowadzi na rynek 911 Carrera S i Carrera 4S z ręczną skrzynią. Jest tylko jeden minus – póki co tylko w USA.

Podobnie jak poprzednia generacja (991), aktualny model otrzyma 7-biegową manualną skrzynię. Co więcej, nowa przekładnia będzie dostępna bez dopłaty. Wraz z nią nabywcy otrzymają w standardzie pakiet Sport Chrono, mechaniczną „szperę” oraz system wektorowania momentu obrotowego Porsche Torque Vectoring.

Ręczna skrzynia ma jednak swoje wady – zapewnia nieco gorsze osiągi od nowoczesnego „automatu”. Porsche 911 z „manualem” będzie nieznacznie wolniejsze od wersji z dwusprzęgłową przekładnią PDK. Osiągnięcie 100 km/h zajmie mu ok. 4 sekund, a prędkość maksymalna obniży o ok. 1-2 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj