NowościAktualnościPomylił drogę z torem wyścigowym. Było o 120 km/h za szybko

Pomylił drogę z torem wyścigowym. Było o 120 km/h za szybko

Patrol sądeckiej grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Jeepa, który w Rożnowie jechał z prędkością 168 km/h

Policjanci zatrzymali 55-latkowi prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. 6 czerwca około godziny 17:20 policjanci sądeckiej grupy SPEED patrolowali drogę w miejscowości Rożnów. Zauważyli samochód marki Jeep poruszający się ze znaczną prędkością w obszarze zabudowanym. Wideorejestrator wskazał 168 km/h, co oznaczało, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 118 km/h. Mundurowi natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.
55-letni kierowca będzie musiał ponieść poważne konsekwencje swojego zachowania. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli 15 punktów karnych. Dodatkowo, z uwagi na to, że mieszkaniec województwa śląskiego w ostatnim czasie kilkukrotnie dopuszczał się przekroczenia prędkości, mundurowi skierowali wniosek do sądu o jego ukaranie. Teraz grozi mu grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy z uwagi na przekroczenie limitu punktów karnych.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji