TestyPolitury do lakieru - TEST

Politury do lakieru – TEST

Politurą można niewielkim nakładem sił i kosztów odświeżyć lakier na swoim samochodzie. Przedstawiamy 8 produktów, które przetestowała organizacja GTU.

Lakier samochodowy z czasem nabiera rys i traci wyrazisty kolor. Gdy zechcemy go odświeżyć, nie trzeba od razu oddawać auta na profesjonalny zabieg detailingowy – wystarczy kupić butelkę politury do lakieru, kosztującą maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Środek ma za zadanie wypełnić pory w powłoce, usunąć zarysowania i nadać karoserii wyrazistość koloru. Aby jednak kierowcy po niego sięgnęli, jego nakładanie nie może zajmować dużo czasu, a przede wszystkim musi być bezpieczne dla nadwozia.

Szczegółowy test

Niemiecka organizacja GTU wzięła pod lupę produkty ośmiu producentów w różnych przedziałach cenowych (od 25 do 60 zł). Środki sprawdzano w dwóch kategoriach: pracochłonności użycia i własności czyszczących/konserwujących. W pierwszej zwrócono uwagę na łatwość nakładania i polerowania politury, w drugiej kluczowe były kwestie związane działaniem na lakier, tj. połysk, pozostawianie smug, równomierność, odpychanie wody i zabezpieczenie ognisk korozji. Produkty w teście mogły uzyskać łącznie 110 punktów.

Cena gra rolę

Dr Wack A1 Speed PolishW teście najlepiej sprawdził się środek Dr Wack A1 Speed Polish, który jest też najdroższy względem pojemności – podobnie kosztują politury dwukrotnie pojemniejsze. Dr Wack jest jednak bezkonkurencyjny w dziedzinie łatwości użycia i doskonale odświeża lakier. Drugi (Sonax Xtreme) nadaje większy połysk, ale pozostawia smugi. Jest za to dwa razy tańszy, i to w półlitrowej butelce. Ostatnie miejsce zajął Nigrin Wosk, który nie przekonuje do siebie ani swoimi właściwościami, ani ceną. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki testu.

MiejsceProduktZdjęciePojemnośćCenaSuma punktów
1Dr Wack A1 Speed PolishDr Wack A1 Speed Polish250 ml47 zł104
2Sonax Xtreme Polish + Wax3 Hybrid NPTSonax Xtreme Polish + Wax3 Hybrid NPT500 ml26 zł89
3Caramba Politura do lakierówCaramba Politura do lakierów500 ml35 zł87
4Liqui Moly Politura do lakierówLiqui Moly Politura do lakierów500 ml50 zł79
4Nigrin Performance Politura brylantowaNigrin Performance Politura brylantowa500 ml40 zł79
6Merguaiar's Ultimate PolishMerguaiar's Ultimate Polish500 ml60 zł76
7Autosol AutopolituraAutosol Autopolitura500 ml60 zł74
8Nigrin Wosk twardy + polituraNigrin Wosk Twardy + Politura300 ml25 zł45

Szczegółowe wyniki testu

Politury do lakieru - szczegółowe wyniki

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji