Fiat 500 La Prima by Bocelli 03

Dzięki współpracy z rodziną Bocelli Fiat zaoferuje w „500-tce” niespotykany dotąd system audio. Poznaj więcej szczegółów na temat nowego Fiata 500 La Prima by Bocelli.

Kariera aktualnej, drugiej generacji współczesnego Fiata 500 rozkręca się na dobre. Auto zdobyło już 30 międzynarodowych nagród i wyróżnień, w tym zwycięstwo w kategorii „Auto elektryczne” w polskim plebiscycie Auto Lider 2022. Ponadto świętuje triumfy sprzedaży, prowadząc w statystykach sprzedaży samochodów elektrycznych 11 krajów Europy i zajmując drugie miejsce, po Tesli, na liście najlepiej sprzedających się „elektryków” na Starym Kontynencie.

Fiat 500 La Prima od Bocelli 08

Fiat 500 La Prima by Bocelli – fenomen systemu audio

W tak stylowym aucie istotną rolę pełniły i nadal pełnią wersje limitowane. Niedawno zadebiutował nowy Fiat 500 La Prima by Bocelli. Nazwisko słynnego włoskiego tenora sugeruje, że Fiat kieruje tą odmianę dla osób kochających muzykę i zwracających uwagę na jakość systemu audio w samochodzie.

Do Fiata 500 La Prima by Bocelli trafił unikatowy sprzęt grający „Premium Audio mastered by Bocelli”, opracowany przez firmę JBL z wykorzystaniem doświadczenia i słuchu absolutnego samego maestro Andrei. System audio o mocy 320 W wyposażono w technologię Virtual Venues, czyli tzw. wirtualne miejsca, w które ma przenieść użytkownika w zależności od tego, jakiej muzyki chce posłuchać i w jakim anturażu.

Jesteśmy podekscytowani tym wydarzeniem zrealizowanym wspólnie z Andreą i Matteem Bocellim, wyjątkowymi ludźmi, dzięki którym stworzyliśmy wspaniały projekt. W ten oto sposób powstał nowy Fiat 500 „La Prima by Bocelli” oraz niezwykły system nagłośnieniowy klasy premium, stworzony dzięki absolutnemu słuchowi maestra Bocellego” – mówi Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i dyrektor globalny marketingu Stellantis.

Fiat 500 La Prima firmy Bocelli 10

Za pomocą seryjnego w tej wersji 10,25-calowego ekranu multimediów kierowca Fiata 500 będzie mógł wybrać jedno z czterech ustawień gwarantujących inne wrażenia dźwiękowe. Prezentują się następująco:

  • My Music Room („mój pokój muzyczny”) zmieniający samochód w komfortową przestrzeń z różnobarwnym i ciepłym dźwiękiem; zalecany do słuchania m.in. popu i hip hopu;
  • My Recording Studio („moje studio nagrań”) sprzyjający osobom, które nie chcą, by dźwięki zdominowały atmosferę; preferowany do jazzu, bluesa i muzyki kameralnej;
  • G. Verdi Opera House („Opera G. Verdiego w Pizie”) tworzący doznania dźwiękowe jak podczas dużego koncertu; rekomendowany muzyce filmowej lub operowej;
  • My Open-air Arena („moja otwarta arena) odtwarzająca wrażenia towarzyszące plenerowym występom na żywo.

Cieszę się z tej bezprecedensowej i odważnej współpracy. Poszukiwanie piękna zawsze było moją główną inspiracją. Dzięki Fiatowi 500, światowej ikonie stylu, połączyliśmy siły, oferując nowe doświadczenie piękna i wielozmysłowej harmonii, a dzięki opracowaniu innowacyjnej technologii, każdej podróży będzie towarzyszył pożądany stan emocjonalny, a nasz wewnętrzny głos (bo przecież wszyscy śpiewamy w sercu) doświadczy bycia w teatrze, na scenie pod gołym niebem, w studiu nagraniowym… Jestem zaszczycony, że ten ekskluzywny model Fiata, 500, został nazwany moim imieniem, ale myślę, że równie dobrze mógłby nosić imię tych, którzy decydują się dążyć do piękna i urzeczywistniać je, siedząc za jego kierownicą.” – oświadczył sam Andrea Bocelli.

Fiat 500 La Prima firmy Bocelli 15

Fiat 500 La Prima by Bocelli jest pierwszym samochodem miejskim wyposażonym w technologię tego typu. System dodatkowo otrzyma funkcję inteligentnej regulacji głośności w zależności od prędkości pojazdu, a także zmienne korektory dźwięku pozwalające zachować najwyższą jakość odtwarzania muzyki bez względu na to, co się dzieje na zewnątrz (także przy otwartym dachu).

Fiat 500 La Prima firmy Bocelli 13Fiat 500 La Prima firmy Bocelli 11

Fiat 500 La Prima by Bocelli – czym się jeszcze wyróżnia?

Pozostając w temacie wnętrza, pojawią się jeszcze lepsze materiały wykończeniowe (m.in. miękka część deski rozdzielczej) z czarnymi akcentami. Standardem odmiany La Prima by Bocelli stanie się schowek z funkcją sterylizacji lampą UV-C, pozwalającą w ciągu 3 minut zdezynfekować niewielkie przedmioty typu klucze czy telefon. Z zewnątrz auto wyróżniają 17-calowe obręcze kół o diamentowym szlifie, w pełni LED-owe reflektory i dedykowany emblemat „La Prima”.

Fiat 500 La Prima od Bocelli 07
Fiat 500 La Prima by Bocelli dostępny będzie jako standardowy hatchback, 3+1 (z dodatkowymi drzwiami z prawej strony) oraz cabrio. Wyróżnikiem tej wersji stanie się dach z monogramem FIAT. Podobny pojawi się na fotelach wszystkich Fiatów 500 La Prima by Bocelli.

Współpraca Fiata z rodziną Bocelli objęła nie tylko maestro Andreę, ale także jego syna Matteo Bocellego, który napisał i wykonał singiel „Tempo” stanowiący ścieżkę dźwiękową spotu promującego Fiata 500 La Prima by Bocelli. Piosenka znajdzie się na debiutanckiej płycie wokalisty. Jej premierę zaplanowano na przyszły rok.

Redakcja poleca:

Fiat 500 RED – nasz test

Jak działa funkcja jazdy zautomatyzowanej w nowym Fiacie 500?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj