Parking przy lotnisku

Wielu kierowców rezygnuje z pozostawienia samochodu przy lotnisku, obawiając się kosztów parkingu. Czy na wszystkich lotniskach pozostawienie samochodu jest tak drogie jak w Warszawie?

Wyjazd na urlop samolotem często komplikuje kwestia dojazdu na lotnisko. Komunikacja miejska z reguły odpada ze względu na mało komfortowe warunki podróżowania z bagażami, nie zawsze pojawia się też możliwość podwiezienia na lotnisko przez znajomych albo rodzinę. Najsensowniejszą, a zarazem najwygodniejszą opcją wydaje się wtedy podróż na lotnisko własnym samochodem i pozostawienie go tam na czas urlopu. Kierowcy jednak boją się, że do budżetu przeznaczonego na wyjazd będą musieli jeszcze doliczyć srogie opłaty za parking przy lotnisku. I słusznie, ponieważ tygodniowy postój przy warszawskim Lotnisku Chopina kosztuje aż 250 zł.

Taniej, a nawet za darmo

Parking przy lotnisku
Tydzień postoju na parkingu finansowanym przez port lotniczy w polskich miastach kształtuje się w granicach 40-250 zł.

Mamy jednak dobrą wiadomość: tylko w Warszawie zapłacimy ponad 200 zł za pozostawienie auta na 7 dni. Równą kwotę 200 zł uiścimy w Krakowie, a w następnej Łodzi – 140 zł. W pozostałych dużych miastach Polski, tj. w Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie, Lublinie, Olsztynie i w podwarszawskim Modlinie tego typu usługa kosztuje już w okolicach 40-90 zł. Najtaniej zaparkujemy na tydzień w Gdańsku (39 zł), pomimo że godzina jest tam najdroższa (12 zł, najtańsza – 2 zł – w Łodzi). Podobnie z opłatą za dobowy postój, która w stolicy Pomorza wynosi zaledwie 20 zł. Także w tej kwestii warszawskie lotnisko inkasuje najwięcej, bo 120 zł. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy województwa lubuskiego: parkowanie przy lotnisku w Zielonej Górze jest całkowicie bezpłatne.

parkingi-przy-lotniskach-ceny

Ceny na poziomie największych europejskich portów

Jak się okazuje, koszty parkowania przy Lotnisku Chopina w Warszawie swobodnie „doganiają” wartości w cennikach innych portów lotniczych w Europie. Drożej zapłacimy w Londynie i Paryżu, ale już na dwóch najważniejszych lotniskach w Niemczech – niekoniecznie, jeśli będziemy potrzebowali parkingu na dobę. Mieszkańcy południa Polski mogą wziąć pod uwagę wylot na urlop z czeskiej Pragi – im dłużej zostawimy tam samochód, tym większe oszczędności względem warszawskiego Okęcia lub nawet Krakowa.

parkingi-przy-lotniskach-w-europie-ceny

Skorzystaj z parkingów niezależnych

Nie chcąc tracić pieniędzy na parkowanie w obrębie portu lotniczego, warto skorzystać z usług prywatnych parkingów zlokalizowanych w okolicy lotniska. Z reguły oferują oni postój w nieco niższej cenie, a w przypadku niektórych miast (Warszawa, Łódź, Kraków) – nawet kilkukrotnie niższej. Nie trzeba się obawiać, w jaki sposób dostaniemy się z nich na lotnisko (czasami odległość do portu lotniczego wynosi kilka kilometrów): właściciele świadczą również usługi darmowego transferu na lotnisko busami przez całą dobę. Przy tego typu placówkach zwykle nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejska. Uwaga: niezależnych parkingów nie uświadczymy w Olsztynie, Zielonej Górze, Bydgoszczy i Szczecinie.

Parking przy lotnisku 08
Niezależne parkingi nie tylko „przechowują” samochody osób udających się na urlop samolotem, ale i oferują możliwość transferu bezpośrednio na lotnisko.

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie, że teraz na każdym lotnisku znajduje się parking automatyczny, który można sobie zarezerwować przez internet. Minusem są tylko rzeczywiście te opłaty, w większości nie do pomyślenia. Mogliby to jakoś uregulować, żeby utrzymać stałą cenę, a nie, że wszystko zależy od lotniska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj