Warszawa-Modlin - dobre i tanie parkingi

Planując podróż warto wiedzieć, gdzie zostawić auto lotnisku w Modlinie, jak i gdzie tanio zaparkować przy porcie lotniczym Warszawa-Modlin oraz który parking jest najtańszy.

Lotnisko Warszawa-Modlin obsługuje tanie połączenia lotnicze – realizowane przez linię Ryanair, Buzz, a 31 października 2022 r. także Air Moldova. Dla części pasażerów to punkt przesiadkowy, ale nie brakuje też osób, które swoją podróż zaczynają i kończą na lotnisku w Modlinie. I to właśnie dla nich, jeżeli szukają odpowiedzi na pytanie gdzie są dobre i tanie parkingi lub jak dojechać środkami komunikacji miejskiej z centrum, przygotowaliśmy ten artykuł, starając się udzielić odpowiedzi na wszystkie istotne pytania.

Parking najbliżej lotniska w Modlinie

Kto chciałby zaparkować samochód w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu na lotnisku w Modlinie ma do dyspozycji ponad 1500 miejsc parkingowych na parkingach 1, 3 i 7. Na żadnym z nich nie jest prowadzona rezerwacja miejsc. Oczywiście na tym baza miejsc się nie kończy, bo port lotniczy w Modlinie jest otoczony siecią parkingów prowadzonych przez niezależnych od lotniska przedsiębiorców.

Modlin - gdzie zaparkowac auto
Bezpośrednio przed terminalem lotniska Warszawa/Modlin znajdują się dwa parkingi. Na obu krótki postój, trwający mniej niż 10 minut, jest bezpłatny.

Postój Kiss&Drop na Parking 1 lub Parking 3

Jeżeli odwozimy pasażerów na lotnisko lub odbieramy podróżnych, najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie ich w ramach usługi Kiss&Drop, czyli chwilowego, bezpłatnego postoju na Parkingu 1 lub na Parking 3. Postój w ramach Kiss&Drop powinien być krótki. Zachęca zresztą do tego brak opłat przy czasie postoju do 10 minut. Opłaty za dłuższą wizytę są naliczane według standardowej taryfy.

Postój Kiss&Drop (Parking 1/Parking 3)
Czas parkowaniaOpłata
do 10 minut0 zł (18 zł/12 zł od czwartego wjazdu dziennie)
od 10 minut do 1 godziny18 zł/12 zł
Warszawa Modlin - dobre i tanie parkingi
Lotnisko w Modlinie oferuje pasażerom Parking 1, Parking 3 oraz Parking 7. Poza nimi kierowcy mają do wyboru miejsca na parkingach prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców.

Parkingi krótkoterminowe na lotnisku w Modlinie – Parking 1/Parking 3

W bezpośrednim sąsiedztwie terminala lotniska Warszawa-Modlin znajdują się Parking 1 oraz Parking 3. Pierwszy leży na przeciwko terminala, natomiast Parking 3 znajduje się 300 m od niego. Pozostawienie auta na Parking 1/Parking 3 to propozycja dla tych, którzy cenią wygodę, wybierają w krótką podróż lub mają ostatnie minuty, by zdążyć na samolot.

Opłaty za parkingi krótkoterminowe Parking 1/Parking 3 na lotnisku w Modlinie
Długość parkowaniaParking 1Parking 3
do 1 godziny18 zł12 zł
1-2 godzin22 zł18 zł
2-8 godzin35 zł30 zł
8-24 godzin70 zł55 zł
każda następna rozpoczęta doba22 zł18 zł

Parking długoterminowy Parking 7 przy lotnisku w Modlinie

Jeżeli zamierzamy zatrzymać swoje auto przy lotnisku Modlinie dłużej niż dwa dni, warto rozważyć parkowanie na parkingu długoterminowym Parking 7, który znajduje się 3 km od terminala, przy drodze krajowej 62 (dane lokalizacyjne to 52°26’851″N 20°40’990″E). Osoby korzystające z oferty Parking 7 mają zapewniony bezpłatny transfer pod sam terminal, a później na parking. Opłaty są naliczane w systemie dobowym, przy czym dobę należy rozumieć jako okres wynoszący 24 godziny od momentu wjazdu na parking.

Opłaty za parking długoterminowy P7 na lotnisku Warszawa-Modlin
Czas parkowaniaOpłata
7 dób95 zł
każda następna doba13 zł
abonament miesięczny250 zł
Modlin - tanie parkingi
Lotnisko w Modlinie jest otoczone siecią parkingów długoterminowych – poza przechowaniem pojazdu oferują one transport pod sam terminal.

Tanie parkingi długoterminowe wokół lotniska Warszawa/Modlin

Położenie lotniska w Modlinie wzdłuż drogi krajowej 62 ułatwiło przedsiębiorcom niezależnym od lotniska stworzenie własnych parkingów, które będą dobrze skomunikowane z portem lotniczym. Właściciele parkingów proponują usługi dodatkowe. Swoistym standardem stał się bezpłatny transfer z lotniska (autem osobowym lub busem) oraz późniejsze dowiezienie z lotniska na parking.

W tabeli w kolejności alfabetycznej prezentujemy przykłady parkingów znajdujących się wokół lotniska Modlin z linkiem do strony internetowej, adresem i linkiem do Google Maps, informacją o transferze oraz cenami za parkowanie na 1 dzień, 1 tydzień (7 dni) oraz 2 tygodnie (14 dni). Jeżeli system wymagał rezerwacji, przyjęliśmy, że rezerwujemy parking na 1 dzień/tydzień (7 dni) lub dwa tygodnie (14 dni) z tygodniowym wyprzedzeniem od dnia przygotowywania artykułu. W innym przypadku podajemy wartości ze „sztywnego” cennika ze strony internetowej danego parkingu.

Lotnisko w Modlinie – gdzie bezpłatnie zaparkować

Wybierając się w podróż z lotniska w Modlinie można także skorzystać z bezpłatnych parkingów. Najłatwiejsze do zlokalizowania, a do tego dogodnie położone są parkingi P+R. To rozwiązanie dla osób wybierających się w krótką podróż – przekroczenie darmowego dwudniowego czasu parkowania na parkingu P+R przy ulicy Kolejowej przy dworcu Modlin oznacza opłatę dodatkową w wysokości 500 zł za każdy dzień. Inny parking P+R znajduje się przy ul. Morawicza przy dworcu PKP w Nowym Dworze Mazowieckim (by dotrzeć na lotnisko, najłatwiej przejechać jeden przystanek pociągiem, a później przesiąść się na autobus). Maksymalny czas jednorazowego parkowania wynosi tydzień, ale każdy dodatkowy dzień to 500 zł kary. Samoloty nie zawsze docierają na czas, zdarzają się odwołania połączeń – czy warto ryzykować każdy musi ocenić we własnym zakresie.

Lotnisko w Modlinie – dojazd i parkowanie autem z carsharingu

Na lotnisko w Modlinie można też wygodnie dojechać samochodem wypożyczonym na minuty w ramach usługi Panek Carsharing. Dla tych pojazdów zostały wydzielone miejsca postojowe. Znajdują się na parkingu P3 położonym po prawej stronie terminalu. Wjeżdżając na parking należy pobrać bilet i zostawić go w samochodzie. Przedstawiciel Panek wymieni go na opłacony bilet do wyjazdu, który zostawi na desce rozdzielczej. Opłata za parkowanie w wysokości 24,99 zł jest doliczana do rachunku gdy kończymy lub rozpoczynamy wynajem auta na lotnisku. W przypadku wątpliwości można poprosić o pomoc przedstawiciela Panek – oddział firmy znajduje się w terminalu, jest czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 9-21.

Jak dojechać na lotnisko w Modlinie autobusem lub pociągiem z centrum Warszawy?

Na lotnisko w Modlinie można relatywnie łatwo dojechać z centrum Warszawy. Bezpośrednio jest to możliwe autobusem Contbus odjeżdżającym z przystanku zlokalizowanego przy Hotelu „Marriott”, (róg ul. T. Chałubińskiego i ul. Nowogrodzkiej), ok. 100 m. od Dworca Centralnego PKP. Jeżeli wybierzemy pociąg linii RL odjeżdżający ze Dworca Centralnego lub Wschodniego, będziemy musieli dojechać do stacji Warszawa Modlin, gdzie należy przesiąść się na autobus (nie trzeba kupować dodatkowego biletu, jeżeli kupimy bilet lotniskowy) lub skorzystać z taksówki. Z okolic dworca Warszawa Zachodnia odjeżdża pociąg linii R90. Również z niego trzeba przesiąść się na stacji Warszawa Modlin w autobus lub taksówkę. Warszawa Zachodnia jest też punktem startowym autobusu FlixBus, którym również można dojechać na lotnisko w Modlinie. FlixBusem do Modlina dojedziemy także ze stacji Metra Młociny oraz z lotniska Chopina.

Jeżeli jedziemy z lotniska Warszawa-Modlin na stację kolejową Modlin, można poprosić kierowcę taksówki o dowiezienie nas na wiadukt przy ulicy Kolejowej. W ten sposób nie tylko ograniczymy dystans do pokonania, ale mamy szansę na uniknięcie postoju przed zamkniętym przejazdem kolejowym w drodze na dworzec, co może przesądzić o możliwości zdążenia na najbliższy pociąg. Zwłaszcza wieczorem nie warto ryzykować, bo możliwości dotarcia do Warszawy koleją mogą okazać się ograniczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj