W tym tygodniu do floty Panek CarSharing dołączył Chevrolet Corvette C3. To kolejny klasyczny samochód w ofercie tej firmy. Do końca roku będzie ich łącznie 20.

Firma Panek w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji do końca 2020 r. flota klasycznych aut ma liczyć aż 20 samochodów. Ostatnio w ofercie Panek CarSharing pojawił się szósty klasyk – tym razem zdecydowano się na Chevroleta Corvette C3 z 1977 r. Przedstawiciele firmy póki co nie zdradzają, jakie jeszcze modele dołączą do tej wyjątkowej floty.

Klasyczne auta w ofercie Panek zostały podzielone na dwie grupy: Retro oraz Unique. W tej pierwszej znajdziemy samochody polskiej produkcji: Poloneza, Malucha, Dużego Fiata i Syrenę. W drugiej kategorii umieszczono Pontiaca Trans Am i Chevroleta Corvette oraz współczesną terenówkę – Jeepa Wranglera Unlimited w odmianie Sahara. W naszej redakcji przypuszczamy, że do grupy Retro mogą wkrótce dołączyć także inne auta pochodzące z „krajów demokracji ludowej”, jak np. Skoda 105L czy Wartburg 1.3.

Koszt wypożyczenia samochodu Retro to 0,80 zł za każdy kilometr i 0,80 zł za każdą minutę jazdy oraz 0,20 zł za każdą minutę postoju. Auta z tej grupy są dostępne dla wszystkich klientów Panek CarSharing. Wynajem samochodów z gamy Unique jest droższe. Za każdy kilometr zapłacimy 3,00 zł, za każdą minutę jazdy – 2,00 zł, a za każdą minutę postoju – 1,00 zł. Pontiac Trans Am i Corvette są dostępne jedynie dla klientów, którzy do tej pory wydali przynajmniej 500 zł na usługę Panek CarSharing. Poniżej znajdziecie aktualną listę klasycznych aut do wynajęcia oraz informacje, w jakich miastach należy ich szukać.

Polonez Caro z 1993 r.

Polonez Caro

Polonez dołączył do oferty Panek CarSharing w listopadzie 2018 r. i spotkał się z niespodziewanie pozytywnym przyjęciem, co zachęciło kierownictwo firmy do rozszerzenia floty o kolejne klasyczne auta. W ciągu pierwszego roku klienci przejechali tym samochodem prawie 18 000 km. Obecnie Polonez znajduje się w Trójmieście.

Polski Fiat 126p z 1991 r.

Polski Fiat 126p

Kultowego Malucha można wypożyczyć od kwietnia 2019 r. W ciągu pierwszego półrocza ten Mały Fiat przejechał ok. 7000 km. Aktualnie możemy go znaleźć w Lublinie.

Fiat 125p z 1988 r.

Fiat 125p

Duży Fiat zasilił flotę Retro na początku lipca ubiegłego roku, a przez 3 miesięcy zdążył pokonać ok. 3000 km. Niedawno ten samochód z Żerania trafił do Krakowa.

Syrena 105L z 1979 r.

Syrena 105L

We wrześniu firma Panek zaskoczyła wszystkich wprowadzając do oferty… Syrenę. Dawna „królowa szos” czeka na pasażerów w Warszawie, później trafi do Krakowa, Lublina, Wrocławia i Trójmiasta.

Pontiac Trans Am z 1986 r.

Pontiac Trans Am

Pod koniec roku do floty Panek CarSharing dołączyło pierwsze auto z amerykańskim rodowodem. Trans Am jest wyposażony w 5-litrowe V8 o mocy 231 KM i z tego względu znajduje się pod specjalnym nadzorem. W przypadku, gdy obroty silnika wzrosną nagle do ponad 4 000 lub system pomiarowy wykaże, że samochód jest użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem i przepisami, konsultanci Biura Obsługi Klientów będą reagować. Początkowo Pontiac będzie dostępny w Warszawie, a następnie zostanie przewieziony do Lublina, Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta.

Chevrolet Corvette z 1977 r.

Pokazana w tym tygodniu Corvette swoją „służbę” rozpocznie pod koniec lutego. Pod jej maską znajdziemy słynnego small-blocka, czyli 5,7-litrowy silnik V8 o mocy 190 KM. Jako pierwsi zasiąść za kierownicą Chevroleta będą mogli klienci w Warszawie, a później samochód odwiedzi kolejne miasta objęte usługą.

Zdjęcia: Panek CarSharing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here