Vinfast President (3)

Konkurent włoskiego superSUV-a to najnowsza premiera motoryzacyjnej firmy VinFast pochodzącej z Wietnamu. Dowiedz się więcej na temat modelu VinFast President.

O marce VinFast zrobiło się głośno dwa lata temu, gdy na targach w Paryżu zaprezentowano dwa pierwsze modele pochodzącej z Wietnamu firmy – sedana (LUX A2.0) oraz SUV-a (LUX SA2.0). Później ofertę uzupełnił wytwarzany na licencji General Motors VinFast Fadil, czyli wietnamski Opel Karl. Producent nie zwalnia tempa i niedawno przedstawił topowego, bazującego na wspomnianym SUV-ie Presidenta. Jest od niego większy, bardziej luksusowy i znacznie mocniejszy.

Vinfast President (2)
VinFast President (fot. VinFast)

VinFast President wykorzystuje technikę z modelu LUX SA2.0, którego z kolei opracowano na płycie podłogowej z poprzedniej generacji BMW X5 (F15). Wymiarami znacznie bliżej mu do największego SUV-a z Bawarii, czyli X7. Konkurent z Wietnamu mierzy niemal tyle samo (515 cm), ale jest minimalnie węższy (199 cm) i o 4 cm niższy (176 cm). Pod maską, zamiast turbodoładowanego 2.0, ulokowano 6,2-litrowego V8, zapożyczonego od GM. Jednostka rozwija 420 KM i i generuje moment obrotowy o wartości 624 Nm. Według zapewnień producenta pierwsze 100 km/h ma osiągać po upływie 6,8 s, natomiast prędkość maksymalną ustalono na imponujące 300 km/h! Jeśli wierzyć tym obietnicom, VinFast President będzie mógł ścigać się z Lamborghini Urusem, który rozpędza się do 305 km/h. „Setkę” osiąga jednak… dwa razy szybciej (w 3,6 s).

Vinfast President (4)
6,2-litrowe V8 połączono z automatyczną skrzynią biegów o 8 przełożeniach i napędem na obie osie (fot. VinFast).

VinFast zamierza ograniczyć produkcję Presidenta do zaledwie 500 sztuk. Dla chętnych na pierwsze 100 samochodów firma udziela rabatu, po którym cena wynosi 165 tysięcy dolarów. Pozostałe 400 aut wyceniono na 200 tysięcy dolarów, czyli ponad 700 tys. zł.

Vinfast President
VinFast President (fot. VinFast)
Polecamy uwadze:

Czy SUV może być szybszy od supersamochodu?

Ciekawe modele znanych marek, które nie są dostępne w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj