Uniroyal Rainsport 5 (2)

Koncern Continental wprowadza nowość na rynku opon letnich – ogumienie Uniroyal RainSport 5. Na mokrym asfalcie opona czuje się jak… rekin w wodzie, ale ma też inne zalety.

Należący do koncernu Continental producent opon – Uniroyal – wprowadza na rynek nową oponę letnią. RainSport 5 to następca modelu Uniroyal RainSport 3, który odniósł ogromny sukces rynkowy (sprzedano już ponad milion sztuk).

Uniroyal Rainsport 5Podobnie jak w przypadku poprzednika, nową oponę wyposażono w tzw. technologię Skóry Rekina. Struktura gumy na powierzchni rowków ułatwia przepływ wody, poprawiając właściwości opony na mokrej nawierzchni. A te są imponujące – wszystkie dostępne rozmiary RainSport 5 uzyskały na unijnej etykiecie klasę A w próbie hamowania na mokro. Producent poprawił też wydajność opony. Na nowym modelu kierowcy pokonają o 15 proc. większy niż na poprzedniku przebieg.

To nie koniec dobrych informacji dla kierowców. Opony Uniroyal RainSport 5 objęte są bowiem aż 7-letnią gwarancją. Co ciekawe, w tym przypadku koncern Continental daje 7 lat gwarancji, które są liczone nie od daty produkcji opony, lecz od dnia zakupu przez klienta.

Zobacz także:

Najlepsze opony wg polskich kierowców – ranking Wybór Kierowców 2019

Jedyny polski test 13 opon letnich w rozmiarze 195/65 R15

Co zrobić ze starymi oponami? Gdzie je oddać?

2 KOMENTARZE

  1. 180 trasa w deszcz na rain sport 3, przyczepność jak marzenie!
    Jeśli kolejne wersje są równie dobre to kupię na pewno!!!
    Niestety powyżej 140 robią się na prawdę głośne.

  2. Też mam rain sport 3 i na mokrym asfalcie rewelacja a że trochę głośno po przekroczeniu 140 to fakt. No ale bezpieczeństwo ponad wszystko i niski frofil oraz bieżnik rekinka muszą hałasować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here