Koncern Continental wprowadza nowość na rynku opon letnich – ogumienie Uniroyal RainSport 5. Na mokrym asfalcie opona czuje się jak… rekin w wodzie, ale ma też inne zalety.
Należący do koncernu Continental producent opon – Uniroyal – wprowadza na rynek nową oponę letnią. RainSport 5 to następca modelu Uniroyal RainSport 3, który odniósł ogromny sukces rynkowy (sprzedano już ponad milion sztuk).
Podobnie jak w przypadku poprzednika, nową oponę wyposażono w tzw. technologię Skóry Rekina. Struktura gumy na powierzchni rowków ułatwia przepływ wody, poprawiając właściwości opony na mokrej nawierzchni. A te są imponujące – wszystkie dostępne rozmiary RainSport 5 uzyskały na unijnej etykiecie klasę A w próbie hamowania na mokro. Producent poprawił też wydajność opony. Na nowym modelu kierowcy pokonają o 15 proc. większy niż na poprzedniku przebieg.
To nie koniec dobrych informacji dla kierowców. Opony Uniroyal RainSport 5 objęte są bowiem aż 7-letnią gwarancją. Co ciekawe, w tym przypadku koncern Continental daje 7 lat gwarancji, które są liczone nie od daty produkcji opony, lecz od dnia zakupu przez klienta.
Zobacz także:
Najlepsze opony wg polskich kierowców – ranking Wybór Kierowców 2019
Jedyny polski test 13 opon letnich w rozmiarze 195/65 R15
Co zrobić ze starymi oponami? Gdzie je oddać?
180 trasa w deszcz na rain sport 3, przyczepność jak marzenie!
Jeśli kolejne wersje są równie dobre to kupię na pewno!!!
Niestety powyżej 140 robią się na prawdę głośne.
Też mam rain sport 3 i na mokrym asfalcie rewelacja a że trochę głośno po przekroczeniu 140 to fakt. No ale bezpieczeństwo ponad wszystko i niski frofil oraz bieżnik rekinka muszą hałasować.