Opel Zafira Life

Po ponad 4 latach nieobecności, Opel ponownie będzie oferować swoje auta w Rosji. Poznaj więcej szczegółów.

W 2015 roku koncern General Motors podjął decyzję o wycofaniu Opla z rosyjskiego rynku. Teraz, po przejęciu przez grupę PSA, niemiecka marka wraca do Rosji. Na początku do oferty trafiły dwa modele: Grandland X oraz Zafira Life. Pierwszy z nich powstaje w Eisenach w Niemczech, a drugi jest montowany lokalnie – w zakładach PSA w Kałudze, ok. 200 kilometrów na południowy zachód od Moskwy. W przyszłym roku z tej fabryki ma wyjeżdżać także dostawcze Vivaro.

Michael Lohscheller (dyrektor generalny Opla) zdradził nieco na temat przyszłości marki w Rosji: W nadchodzących latach będziemy stopniowo zwiększać nasze zaangażowanie w tym kraju. Będzie to polegało między innymi na poszerzeniu oferty produktów. Na najbliższe lata Opel planuje co najmniej jedną dużą premierę rocznie. Podobnie jak na każdym innym rynku naszym priorytetem jest rentowny wzrost przy wysokim poziomie zadowolenia klientów.

Obecnie Opel współpracuje w Rosji z 11 dealerami, zlokalizowanymi w największych miastach: Moskwie, Petersburgu, Stawropolu, Rostowie, Riazaniu, Tiumeniu i Niżnym Nowgorodzie. W przyszłym roku liczba salonów niemieckiej marki w tym kraju ma zostać podwojona, a w kolejnych latach – dalej rozwijana.

Powrót do Rosji to jeden z globalnych celów Opla. Niemiecki producent oczekuje, że do 2025 r. co najmniej 10% wszystkich aut będzie sprzedawał poza Europą. W przyszłym roku Opel rozpocznie eksport swoich modeli do Kolumbii i Ekwadoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj