NowościAktualnościZapowiadany odcinkowy pomiar prędkości rozpoczął pomiary

Zapowiadany odcinkowy pomiar prędkości rozpoczął pomiary

GITD właśnie uruchomił kolejny zapowiadany odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie trzeba na niego uważać i ile tam można jechać?

W ubiegłym roku GITD zamontował na polskich drogach wiele zestawów kamer odcinkowego pomiaru prędkości. Nie oznaczało to jednak, że urządzenia od razu zaczęły łapać zbyt szybko jadących kierowców. Praktycznie wszystkie z nich musiały poczekać na podłączenie ich do źródła zasilania – a w zasadzie nadal czekają, bo do tego czasu udało się włączyć tylko kilka OPP. Kilka dni temu do listy aktywnych odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce dołączył kolejny, tym razem zlokalizowany na terenie województwa podkarpackiego. Oto najważniejsze informacje na temat nowego urządzenia mierzącego prędkość.

Odcinkowy pomiar prędkości (Lutcza). Co warto o nim wiedzieć?

Zupełnie nowy odcinkowy pomiar prędkości pojawił się na Podkarpaciu. Umieszczono go na mocno obleganej drodze krajowej nr 19, kierującej ruch od granicy polsko-słowackiej do Rzeszowa i dalej na północ. Żółte kamery stanęły w miejscowości Lutcza (powiat strzyszowski), dokładnie od numeru 491 do 782. To ok. 1,7-kilometrowy fragment „krajówki”, na którym ustanowiono obszar zabudowany – można się tam wobec tego poruszać z prędkością do 50 km/h.

Odcinkowy pomiar prędkości Lutcza (2)
Odcinkowy pomiar prędkości w Lutczy (zdjęcie ze strony canard.gitd.gov.pl; źródło: autorzy OpenStreetMap, dane dostępne na licencji Open Database License).

Odcinkowy pomiar prędkości w Lutczy jest czwartym tego typu urządzeniem w województwie podkarpackim. Drugi OPP monitoruje prędkość na tej samej drodze (DK19), ale nieco bliżej Krosna – w miejscowości Iskrzynia (powiat krośnieński). Trzeci znajduje się na DK9 w Kolbuszowej Górnej (powiat kolbuszowski), a ostatni na drodze wojewódzkiej 871 między Stalową Wolą (powiat stalowowolski) a Jamnicą (powiat tarnobrzeski).

Redakcja poleca:

Odcinkowy pomiar prędkości – aktualna lista lokalizacji

Jakie są aplikacje ostrzegające o odcinkowym pomiarze prędkości?

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji