NowościAktualnościZniknęły czarne folie. Kamery już mierzą prędkość

Zniknęły czarne folie. Kamery już mierzą prędkość

Kierowcy muszą się wystrzegać nowego odcinkowego pomiaru prędkości. Zobacz, gdzie uruchomiono nowe kamery wystawiające mandaty.

W 2023 roku na polskich drogach postawiono ok. 40 zestawów kamer odcinkowego pomiaru prędkości. Do tej pory jednak uruchomiono zaledwie kilka z nich, gdyż pozostałe wciąż czekają na ukończenie prac związanych z uzyskaniem przyłącza energetycznego. Nie zmienia to faktu, że takowe udaje się w końcu wykonać i GITD systematycznie uruchamia kolejne zestawy żółtych kamer mierzących prędkość i wystawiających za jej przekroczenie mandaty. Według naszych najświeższych informacji do listy zestawów odcinkowego pomiaru prędkości dołączył kolejny – zniknęły bowiem czarne folie dotychczas przykrywające znak informujący o wjechaniu w strefę kontrolowaną przez odcinkowy pomiar prędkości. Każe to sądzić, że kamery zaczęły działać i trzeba jechać przepisowo. Gdzie pojawił się nowy OPP?

Odcinkowy pomiar prędkości na A1. Czy już działa?

Nowy odcinkowy pomiar prędkości pojawił się na autostradzie A1. GITD już wcześniej zamontowało na tej drodze szybkiego ruchu dwa zestawy kamer, lecz teraz wszystko wskazuje na to, że jeden z nich zaczął pracę. Mowa o odcinkowym pomiarze prędkości na A1 między węzłem Nowy Ciechocinek a MOP-em Kałęczynek, czyli fragmencie autostrady A1 między Toruniem a Włocławkiem (woj. kujawsko-pomorskie). Kamery obejmują swoim zasięgiem ok. 13,5-kilometrowy odcinek autostrady o dużym natężeniu ruchu (trasa zapewnia szybkie połączenie północnej i południowej części kraju).

Odcinkowy pomiar prędkości A1
Przybliżona lokalizacja odcinkowego pomiaru prędkości na A1 (fot. Google Maps).

Zdjęcie czarnej folii ze znaków odcinkowego pomiaru prędkości nie daje jednak stuprocentowej pewności, że OPP na pewno już działa. Wciąż nie został on zaznaczony na oficjalnej mapie fotoradarów CANARD, co może budzić podejrzenia co do pewności włączenia kamer. Na wszelki wypadek warto jednak założyć, że w tym miejscu na A1 już funkcjonuje odcinkowy pomiar prędkości i w sposób szczególny trzeba tam zwracać uwagę na to, ile się jedzie.

Redakcja poleca:

Odcinkowy pomiar prędkości – aktualna lista lokalizacji

Jakie są aplikacje ostrzegające o odcinkowym pomiarze prędkości?

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji