VW Atlas_Cross_Sport_R

Volkswagen sypie nowościami jak z rękawa. Jedne powstają na platformie MQB, inne są pokłosiem wcześniejszych projektów marki. Atlas Cross Sport R czerpie z doświadczeń zebranych podczas startów marki w WRC i rallycrossie.

Volkswagen ma niezwykle silną pozycję w Europie i Azji. Marka ma natomiast sporo do zrobienia w Ameryce Północnej, gdzie nie jest tak mocna, jak na innych kontynentach. Próbą przypodobania się lokalnemu rynkowi były duże SUV-y – Atlas oraz Atlas Cross Sport.

VW-Atlas_Cross_SportR
Oczywiście wyczynowy Atlas Cross Sport R nie ma nic wspólnego z drogowym odpowiednikiem. Na dobrą sprawę jest to kompozytowe, stylizowane na cywilne auto nadwozie, którym okryto rurowy szkielet rajdówki.

Teraz sportowy oddział VW poszedł dalej i według regulaminu Class 7 Open Production Unlimited przygotował Atlasa Cross Sport R. Wyczynowy model jest napędzany czterocylindrowym silnikiem, który Volkswagen Motorsport przygotował kilka lat temu z myślą o Polo wystawianym w WRC i rallycrossie. W zależności od specyfikacji motor rozwijał 300-600 KM. Na potrzeby Atlasa wybrano dwulitrową wersję jednostki, zaś moc ustawiono na poziomie 480 KM, będącym kompromisem między osiągami, a trwałością.

Volkswagen-Atlas_Cross_Sport_R.
W odbywającym się na bezdrożach rajdzie Score Baja 1000 samochody będą wielokrotnie oddawały równie spektakularne skoki.

Samochód prowadzony przez Tannera Fousta wystąpi w przyszłorocznym rajdzie Score Baja 1000. Aby skompensować obciążenie dla środowiska VW zapowiedział zasadzenie 1000 drzew – jednego za każdą pokonaną w rajdzie milę.

Zobacz także: zestawienie najpopularniejszych modeli Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj