NowościAktualnościNowy Volkswagen Golf GTI Clubsport – informacje i zdjęcia

Nowy Volkswagen Golf GTI Clubsport – informacje i zdjęcia

Nowy Volkswagen Golf GTI Clubsport ma 300 KM i przedni napęd. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Pod koniec lutego Volkswagen zaprezentował rodzinę sportowych modeli GTI, GTD i GTE, a dziś dołączyła do niej czwarta wersja – GTI Clubsport. Będzie to najmocniejszy przednionapędowy Golf w tej generacji. Sprawdźmy, co ma do zaproponowania.

Najważniejsza zmiana kryje się pod maską. Odmiana Clubsport ma aż o 55 KM i 35 Nm więcej od „zwykłego” GTI. W opisywanej wersji 2-litrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa o oznaczeniu EA888 evo4 rozwija okrągłe 300 KM i 400 Nm. Za przekazywanie tej mocy na przednie koła odpowiadają 7-biegowa przekładnia DSG i elektroniczna „szpera” XDS.

VW Golf GTI Clubsport (2020)

Osiągi? Niestety, jeszcze ich nie ujawniono. Można jednak się spodziewać, że Golf GTI Clubsport będzie przyspieszać od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund, a prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 250 km/h. Dzięki temu powinien zostawić nieco w tyle nowe BMW 128ti, które okazało się szybsze od standardowego GTI.

Z zewnątrz Golfa GTI Clubsport poznamy po przeprojektowanym przednim zderzaku, szerszych progach i nowym dyfuzorze, którego zwieńczeniem są dwie owalne końcówki układu wydechowego (w GTI – okrągłe). Do tego należy jeszcze doliczyć dwuczęściowy spojler na pokrywie bagażnika, który efektownie wygląda, a przy tym zapewnia większą siłę docisku. Auto standardowo porusza się na 18-calowych alufelgach i ma obniżone o 10 mm zawieszenie.

VW Golf GTI Clubsport (2020)

W kabinie znajdziemy sportowe fotele pokryte tapicerką ArtVelours oraz sportową, skórzaną kierownicę z manetkami do zmiany biegów. Nowy „menedżer dynamiki” (Vehicle Dynamics Manager) został wyposażony w dodatkowy tryb jazdy Nurburgring, skonfigurowany z myślą o uzyskiwaniu jak najlepszych czasów na słynnym niemieckim torze.

VW Golf GTI Clubsport (2020)

Póki co nieznana pozostaje jeszcze cena wersji Clubsport. Wkrótce powinniśmy się przekonać, o ile droższa będzie od „zwykłego” Golfa GTI, którego cennik otwiera kwota 149 390 zł.

Zobacz również:

Nowy Volkswagen Golf GTI (2020) – opis wersji i cennik

Nowy Volkswagen Golf GTE (2020) – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji