Skody Superb, Karoq i Kodiaq otrzymały system multimedialny trzeciej generacji. Wśród nowych funkcji znajdziemy m.in. inteligentną obsługę głosową. Dowiedz się więcej na ten temat.

Systemy inforozrywki trzeciej generacji zadebiutowały już w modelach Scala, Kamiq oraz Octavia, a teraz trafiły także do Superba, Karoqa i Kodiaqa. Wraz z nowymi multimediami wprowadzono sporo dodatkowych funkcji, takich jak Laura (inteligentny asystent głosowy), bezprzewodowy SmartLink oraz internetowe radio.

Z wyjątkiem podstawowego radia Swing z 6,5-calowym ekranem dotykowym, wszystkie pozostałe stacje multimedialne w modelach Superb, Karoq i Kodiaq zostały zaktualizowane. Mowa tu o radiu Bolero i nawigacji Amundsen (z 8-calowymi ekranami) oraz nawigacji Columbus (z 9,2-calowym ekranem). Jest także jedno zastrzeżenie – dotyczy to aut z roku modelowego 2021, czyli dopiero zamawianych do produkcji. Samochody stojące na placach u dealerów najpewniej są jeszcze wyposażone w starsze systemy inforozrywki.

Przyjrzyjmy się teraz najważniejszym funkcjom w nowych systemach multimedialnych Skody:

  • Wbudowana karta SIM zapewnia stałe połączenie z Internetem, co daje dostęp do szeregu usług online.
  • Cyfrowy asystent głosowy Laura rozumie 15 języków i potrafi przetwarzać płynnie wypowiedziane zdania w języku czeskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.
  • Smartfony można parować za pomocą bezprzewodowej technologii SmartLink oraz Android Auto, Apple CarPlay lub MirrorLink.
  • Wbudowane aplikacje pozwalają sprawdzić m.in. najświeższe wiadomości oraz prognozę pogody.
  • Aktualizacje oprogramowania i map oraz funkcje na żądanie, jak np. nawigacja dla systemu Bolero są pobierane zdalnie („over-the-air”).
  • Możliwość słuchania internetowych stacji radiowych.

Za pośrednictwem aplikacji Skoda Connect można przenosić swoje ulubione ustawienia (m.in. indywidualny tryb jazdy, wybraną konfigurację wirtualnych zegarów Virtual Cockpit) pomiędzy różnymi modelami Skody wyposażonymi w systemy trzeciej generacji.

Oprócz nowych multimediów, w Superbie, Karoqu i Kodiaqu na rok modelowy 2021 zastosowano gniazda USB typu C, zastępujące dotychczas stosowane USB typu A. Przydatnym rozwiązaniem może okazać się dodatkowe gniazdo USB umieszczone w obudowie środkowego lusterka – można do niego podłączyć np. kamerę samochodową, dzięki czemu kabel od ładowania nie będzie się już plątać na konsoli środkowej.

Zobacz również:

Skoda Superb (2020) – opis wersji i cennik

Skoda Karoq (2020) – opis wersji i cennik

Skoda Kodiaq (2020) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here