NowościAktualnościNowy system multimedialny w Skodzie Scali - 9 najważniejszych cech

Nowy system multimedialny w Skodzie Scali – 9 najważniejszych cech

O ile rozwój w działach silników i układów jezdnych odbywa się raczej niespiesznie, o tyle w sekcji nowoczesnych technologii postęp pędzi jak szalony. Aby się o tym przekonać, wystarczy przyjrzeć się systemowi multimedialnemu w najnowszej Skodzie Scali.

Scala to pierwszy model w gamie Skody pozostający zawsze „online”. Zawdzięcza to standardowemu wyposażeniu w postaci karty eSIM (wirtualna karta SIM) oraz łączności LTE. Dzięki nim kierowca i pasażerowie zawsze mogą skorzystać z dobrodziejstw internetu.

A co oferuje ponadto? Oto 9 najważniejszych informacji na temat systemu multimedialnego Skody Scali.

Skoda Scala

1 System multimedialny Scali ma wyróżniać się szybszym, bardziej płynnym działaniem oraz lepszą odpowiedzią na dotyk niż w dotychczasowe systemy Skody. Co ważne, nowy kompaktowy model czeskiego producenta jako pierwszy z grupy Volkswagena otrzymał multimedia trzeciej generacji, a więc zoptymalizowane pod kątem elastyczności i możliwości konfigurowania.

Skoda Scala - system multimedialny
W Skodzie Scali znalazł się system multimedialny trzeciej generacji, który ma wyróżniać się m.in. szybkim i płynnym działaniem oraz większą niż dotąd elastycznością konfiguracji.

2 Nowe hybrydowe wyszukiwanie punktów użyteczności publicznej (POI) łączy w sobie funkcje online z funkcjami offline.

 

3 Dzięki specjalnej platformie system multimedialny Scali pozwoli użytkownikom pobierać dodatkowe aplikacje, których z czasem ma przybywać. Początkowo będą mogli oni uzyskać dostęp do informacji o pogodzie czy do najnowszych wiadomości. W aplikacji „kalendarz” będą mogli z kolei wyświetlać zaplanowane nadchodzące wydarzenia (np. koncerty), do których następnie poprowadzi ich nawigacja samochodu.

4Skoda Scala będzie oferowała swoim użytkownikom możliwość zdalnego ryglowania zamków samochodu, jeśli nie będą pewni, czy go zamknęli. Zimą będą mogli z kolei włączyć ogrzewanie i wsiąść do nagrzanego wnętrza. Wystarczy, że właściciel auta zainstaluje na smartfonie aplikację Skoda Connect.

Skoda Connect
Aplikacja Skoda Connect pozwala na zdalne zamknięcie samochodu.

5

Skoda Scala pozwoli też na głosową komunikację z samochodem – i to z rozpoznawaniem zaawansowanych, złożonych komend.

Skoda – komunikaty głosowe
Dzięki nowemu oprogramowaniu Scala ma „rozumieć” znacznie więcej komunikatów głosowych niż dotychczasowe modele Skody.

6

W 2018 r. Skoda zaczęła oferować asystenta głosowego Alexa (Alexa Amazon), dającego możliwość komunikowania się z samochodem za pośrednictwem głośnika Amazon Echo lub za pomocą smartfona i aplikacji Alexa. Będzie można z niego korzystać także w Scali, choć na razie wyłącznie w językach angielskim, francuskim i niemieckim. Alexa potrafi powiedzieć m.in. ile paliwa pozostało w baku, czy drzwi i okna pojazdu zostały zamknięte, gdzie został zaparkowany oraz jakie zostały ostatnio zarejestrowane średnie zużycie paliwa i prędkość. Może również przekazać informacje o zbliżającym się przeglądzie i wskazać najbliższy serwis Skody.

A jak zacząć swoją „przygodę” z Alexą? Wystarczy pobrać aplikację Skoda Connect Alexa, znać podstawy języka angielskiego (lub niemieckiego albo francuskiego) i sparować ją z systemem multimedialnym samochodu.

Skoda – asystent głosowy Alexa
Dzięki głośnikowi Amazon Echo lub smartfonowi z aplikacją Skoda Connect Alexa można zdalnie np. z domu uzyskać informacje m.in. na temat zasięgu auta czy miejsca jego postoju.

7

W najbliższej przyszłości Skoda chce zaoferować możliwość sterowania „inteligentnym domem” wprost z pokładu samochodu. Oznacza to, że np. przed przyjazdem do domu będzie można zdalnie uruchomić w nim klimatyzację.

8

System multimedialny Skody Scali będzie mógł zdalnie aktualizować np. mapy nawigacji.

 

Skoda – nawigacja online
Nawigacja w Scali będzie mogła być aktualizowana online. Oczywiście, będzie wyświetlać aktualne informacje o ruchu drogowym.

9W momencie odpalenia poduszki powietrznej Skoda Scala automatycznie powiadomi odpowiednie służby o zaistniałym wypadku (możliwe jest też manualne powiadomienie służb przez kierowcę, za pomocą przycisku w samochodzie) i przekaże im informacje na temat stanu pojazdu oraz jego lokalizacji.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji