NowościAktualnościNowy, rodzinny SUV Skody na prąd – zapowiedź

Nowy, rodzinny SUV Skody na prąd – zapowiedź

30 sierpnia 2022 roku Skoda pokaże Vision 7S – koncepcyjnego elektrycznego SUV-a z miejscem dla 7 osób. Będzie to jednocześnie zapowiedź zmian w wyglądzie kolejnych modeli producenta.

Kilka dni temu Skoda ujawniła pierwsze szczegóły wnętrza Vision 7S. Teraz czas na szkice nadwozia elektrycznego konceptu. Wizualizacje przedstawiają potężnego SUV-a o wyrazistej stylizacji. Można na nich dostrzec m.in. znacznie szerszą, spłaszczoną ramkę grilla Skody – przyciemnioną i w zamkniętej formie. Przednie reflektory, przesunięte daleko w kierunku krawędzi przedniego pasa, rozmieszczono w dwóch rzędach, jeden nad drugim. Umieszczony nad nimi ostro zarysowany pas świateł do jazdy dziennej rozciąga się na boki, przypominając skrzydła i rozszerzając wiązkę świetlną.

Przednia pokrywa o ostrych konturach nawiązuje do charakterystycznych dla Skody kształtów. Efektowny, całkowicie przeprojektowany przedni zderzak ma siedem pionowo ułożonych wlotów powietrza, z których środkowy otrzymał przyciągającą wzrok pomarańczową wstawkę. W dolnej części zderzaka znajduje się aluminiowa osłona przeciwnajazdowa.

Skoda_Vision_7s_2022_tył
Skoda Vision 7S – tył

Muskularny design Vision 7S podkreślają duże, aerodynamicznie zaprojektowane obręcze kół. Z boku uwagę zwracają gładkie płaszczyzny i łagodnie opadająca linia dachu. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że koncept nieco przypomina… udanego SUV-a Yeti.

Także tylne lampy swoim kształtem nawiązują do litery T, a tylny zderzak z siedmioma pionowymi otworami przypomina przedni. Dzielony spojler dachowy i zachodząca na boki tylna szyba podkreślają dynamiczną stronę konceptu.

Światowa premiera Skody Vision 7S odbędzie się 30 sierpnia 2022 r. wieczorem. Koncepcyjny model stanowi zapowiedź nowego języka projektowania Skody, który opiera się na tradycyjnych dla producenta wartościach, takich jak precyzja, funkcjonalność i autentyczność. Samochód ma wyróżniać się przestronnym wnętrzem, wykonaniem z trwałych, zrównoważonych materiałów oraz dopracowaną aerodynamiką.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji