Peugeot 508 PSE debiutuje właśnie na polskim rynku. Pierwszy model z nowej linii Peugeot Sport Engineered to hybryda plug-in o mocy aż 360 KM. Sprawdź szczegóły.

Minęły już prawie 2 lata od pierwszej informacji prasowej na temat Peugeota 508 w topowej odmianie PSE, ale w końcu doczekaliśmy się – ten wyjątkowy jak na dzisiejsze czasy samochód właśnie wjeżdża do salonów sprzedaży. Przekonajmy się, co ma do zaoferowania nowy model z gamy Peugeot Sport Engineered.

Z zewnątrz opisywaną wersję rozpoznamy po przeprojektowanych zderzakach i progach, a uważny obserwator dostrzeże też nowe logo PSE – motyw przypominający potrójny ślad pazurów lwa w neonowym kolorze Kryptonite.

Nowy Peugeot 508 PSE – dane techniczne, moc, osiągi, zużycie paliwa

Peugeot 508 PSE jest najmocniejszym, seryjnie produkowanym autem tego francuskiego producenta. To samochód sportowy na miarę obecnych czasów – czyli zelektryfikowany. Pod maską topowego 508 pracuje 1,6-litrowa jednostka benzynowa PureTech o mocy 200 KM, którą wspierają dwa silniki elektryczne – przedni (110 KM) oraz tylny (113 KM). Moc systemowa tego układu wynosi 360 KM, a maksymalny moment obrotowy to 520 Nm.

Producent deklaruje, że nowy Peugeot 508 PSE osiąga „setkę” w 5,2 s od startu, a w próbie elastyczności potrzebuje zaledwie 3 s, aby przyspieszyć od 80 do 120 km/h. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Gdy nie korzystamy z pełni możliwości opisywanego modelu, to odsłania on przed nami swoje drugie, znacznie łagodniejsze oblicze. Z naładowanym do 100% akumulatorem możemy przejechać w zupełnej ciszy nawet 42 km w trybie elektrycznym.

Peugeot 508 PSE (2021) – cena i wyposażenie

Nowy Peugeot 508 PSE do tanich nie należy – sedan kosztuje 302 000 zł, a za model SW trzeba zapłacić 306 500 zł. Klienci mają do wyboru 3 kolory nadwozia: Szary Selenium (bez dopłaty), Czarny Perla Nera (2700 zł) oraz Biały Nacre (3500 zł).

Wyposażenie standardowe Peugeota 508 PSE obejmuje m.in.:

  • 20-calowe felgi aluminiowe dwukolorowe diamentowane 'Black Mist’
  • Zawieszenie adaptacyjne Active Suspension Control
  • Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa z nawiewami dla drugiego rzędu siedzeń
  • System bezkluczykowego dostępu i uruchomienia auta ADML
  • Tapicerka skórzana Sellier + Alcantara Mistral
  • 10-calowy Multimedialny Ekran Dotykowy HD
  • System Hi-Fi FOCAL Premium
  • Peugeot Connect NAV
  • Ładowarka pokładowa jednofazowa 3,7 kW

Zobacz również:

Peugeot 508 (2020) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here