Nowy Opel Mokka-e

Wiemy już, jak wygląda nowy Opel Mokka. Początkowo ten miejski crossover będzie oferowany wyłącznie w wersji elektrycznej. Dowiedz się więcej na jego temat.

Nowy Opel Mokka pozbył się kamuflażu i możemy już oglądać go w pełnej okazałości. Druga generacja tego miejskiego crossovera powstała na modułowej platformie CMP, która pozwoliła zredukować masę własną auta nawet o 120 kg w porównaniu z poprzednikiem, zapewniając przy tym o 30% większą sztywność nadwozia. Nowy model ma również nieco większy rozstaw osi niż aktualna Mokka X, ale jest od niej aż o 12,5 cm krótszy (długość całkowita: 415 cm).

NASZ SKLEP

Nowy Opel Mokka-e

Druga odsłona Mokki jest pierwszym modelem, który reprezentuje nowy język stylistyczny niemieckiej marki. Opel Vizor to nazwa modułu, który rozciąga się na całą przednią część auta pod maską i otacza w poziomie przednie światła oraz charakterystyczne logo w kształcie błyskawicy.

„Nowa Mokka rzuca się w oczy i zmieni postrzeganie naszej marki! Wraz z Mokką odkrywamy na nowo Opla i przedstawiamy naszą stylistykę na następną dekadę. Pokazuje ona wszystko, co marka oznacza dziś i w przyszłości: Mokka jest atrakcyjna, wydajna i innowacyjna pod każdym względem. Ponadto doskonale uosabia wartości marki Opel – jest ekscytująca, przystępna, niemiecka – w najbardziej postępowy sposób. To pierwszy Opel, który od samego początku istnienia na rynku ma napęd elektryczny; to prawdziwy dowód na to, że Opel staje się elektryczny” – powiedział szef Opla, Michael Lohscheller.

We wnętrzu Mokki czeka na nas Opel Pure Panel, czyli w pełni cyfrowy kokpit. Projekt deski rozdzielczej jest prosty, a zarazem ma zapewniać wysoką funkcjonalność. Przed kierowcą rozpościerają się dwa panoramiczne wyświetlacze, ale na szczęście pozostawiono fizyczne przyciski-skróty do wybranych funkcji oraz pokrętła do sterowania klimatyzacją.

Nowy Opel Mokka-e

Na liście wyposażenia miejskiej Mokki znajdą się nowoczesne systemy, znane dotąd z modeli wyższych klas. Oznacza to, że klienci będą mogli otrzymać m.in. aktywny tempomat ACC z funkcją „stop and go” oraz adaptacyjne reflektory matrycowe IntelliLux LED. Do wyposażenia standardowego należą: światła LED z przodu i z tyłu, elektryczny hamulec postojowy, a także system rozpoznawania znaków drogowych.

Nowy Opel Mokka-e – dane techniczne, moc, zasięg

Druga generacja niemieckiego crossovera na początku będzie dostępna tylko z napędem elektrycznym, wersje spalinowe zadebiutują nieco później. Opel Mokka-e to „siostra” Peugeota e-2008 i korzysta z takiego samego silnika elektrycznego, wytwarzającego 136 KM i 260 Nm. Akumulator o pojemności 50 kWh pozwoli na przejechanie do 322 km w trybie Normal (będą również ustawienia Eco i Sport). Prędkość maksymalną ograniczono do 150 km/h.

Nowy Opel Mokka-e

Nowy Opel Mokka trafi do sprzedaży pod koniec lata 2020 r., a pierwsze egzemplarze pojawiają się w salonach na początku przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj