Opel Astra Sports Tourer (2022)

Producent z Russelsheim przedstawił dziś nowego Opla Astra Sports Tourer. Dowiedz się więcej na temat tego kompaktowego kombi.

Dwa miesiące po światowej premierze nowej Astry w wersji hatchback, Opel oficjalnie pokazał odmianę Sports Tourer, czyli kombi. Tak jak trzecia odsłona Peugeota 308, niemiecki kompakt bazuje na platformie EMP2 i będzie oferowany z trzema rodzajami napędu: benzynowym (110-130 KM), wysokoprężnym (130 KM) oraz hybrydowym plug-in (180-225 KM).

Opel Astra Sports Tourer (2022)

Nowy Opel Astra Sports Tourer mierzy 464,2 cm długości, 186,0 cm szerokości i 148,0 cm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 273,2 cm. W porównaniu z hatchbackiem jest zatem o 26,8 cm dłuższa, jak również ma o 5,7 cm większy rozstaw osi. Oznacza to, że (podobnie jak w przypadku wspomnianego 308) dodatkowe centymetry przekładają się nie tylko na pojemniejszy bagażnik, ale także na więcej miejsca dla podróżujących na tylnej kanapie.

Opel Astra Sports Tourer (2022)

Skoro wspomnieliśmy już o przestrzeni bagażowej, to należy napisać, że kufer nowej Astry Sports Tourer ma 608 litrów pojemności, a maksymalnie można go powiększyć do 1634 l. Nieco mniejszy bagażnik oferują wersje hybrydowe, odpowiednio 548-1574 l. Funkcjonalność auta podnosi seryjna tylna kanapa dzielona w proporcji 40:20:40, która składa się na płasko. Dodatkowo w autach napędzanych wyłącznie silnikami spalinowymi znajdziemy opcjonalną ruchomą podłogę Intelli-Space, której położenie można bez trudu regulować jedną ręką, zmieniając wysokość lub blokując pod kątem 45 stopni.

Opel Astra Sports Tourer (2022)

Celowo nie piszemy zbyt wiele o wyglądzie nowej Astry Sports Tourer, ponieważ zarówno z przodu, jak i z tyłu wygląda identycznie jak hatchback, to samo tyczy się wnętrza. Co więcej, w komunikacie prasowym podkreślono nawet, że charakterystyczne, wąskie tylne światła są takie same w obu autach. Teraz pozostaje już tylko czekać na rynkowy debiut kompaktowego Opla, który jest spodziewany wiosną przyszłego roku.

Opel Astra (2022)

Sprawdź cennik aktualnej generacji Astry:

Opel Astra – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj