Nowy Opel Astra (2021)

Opel zaprezentował dziś całkowicie nową, szóstą generację Astry. Kompakt z Russelsheim po raz pierwszy będzie dostępny z napędem hybrydowym typy plug-in. Dowiedz się więcej na jego temat.

Niemiecki producent pokazał dziś nowego Opla Astrę w całej okazałości. Szósta odsłona tego modelu powstała na platformie EMP2 trzeciej generacji, z której korzysta także najnowszy Peugeot 308. Podobnie jak francuski kompakt, auto z Russelsheim będzie dostępne z trzema rodzajami napędu: benzynowym (silniki 1.2 Turbo o mocy 110-130 KM), wysokoprężnym (silnik 1.5 Diesel o mocy 130 KM) oraz hybrydowym plug-in (o mocy do 225 KM).

Nowy Opel Astra (2021)

Nowy Opel Astra – nadwozie

W porównaniu z poprzednikiem zmiany pod względem stylistyki można wręcz uznać za rewolucyjne. Zaokrąglone kształty ustąpiły miejsca ostrym, dynamicznym liniom i wyraźnym przetłoczeniom, które znamy już z Mokki. To właśnie ze wspomnianego crossovera styliści zaczerpnęli panel przedni Opel Vizor, który integruje diodowe reflektory z osłoną chłodnicy. Nowa Astra przypomina Mokkę także z tyłu, a to za sprawą smukłych, poziomych świateł LED.

Nowy Opel Astra (2021)

Opel Astra VI – wymiary, pojemność bagażnika

Nowy Opel Astra mierzy 437,4 cm długości (+0,4 cm względem poprzednika), 186,0 cm szerokości (+5,1 cm) i 147,0 cm wysokości (-1,5 cm). Jego rozstaw osi to 267,5 cm (+1,3 cm). Bazowa pojemność bagażnika wynosi 422 litry (+52 l).

Nowy Opel Astra (2021)

Opel Astra (2022) – wnętrze

We wnętrzu nowej Astry znajdziemy cyfrowy kokpit Pure Panel, który składa się z dwóch 10-calowych wyświetlaczy (opcjonalnie w wersji całkowicie przeszklonej). Kabina kompaktowego Opla jest utrzymana w minimalistycznym stylu, a liczbę fizycznych przycisków na konsoli środkowej istotnie ograniczono. Zadbano jednak, aby obsługa multimediów była intuicyjna i nie odciągała uwagi kierowcy od drogi. Pomagają w tym także umieszczone pod centralnym ekranem klawisze-skróty do najczęściej używanych funkcji.

Nowy Opel Astra (2021)

Nowy Opel Astra – wyposażenie i cennik

Szósta generacja Astry po raz pierwszy w historii modelu może być wyposażona w reflektory pikselowe Intelli-Lux LED, które wcześniej zarezerwowane były dla flagowych Insignii i Grandlanda. Na pokładzie kompaktowego Opla nie zabraknie również zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy, które dzięki szeregowi czujników i kamer pozwalają m.in. na dostosowanie prędkości auta na łukach, aktywne utrzymywanie pojazdu pośrodku pasa ruchu, wykonywanie półautomatycznych zmian pasa ruchu oraz ostrzeganienie o ruchu poprzecznym pojazdów z tyłu.

Nowy Opel Astra (2021)

Polski cennik opisywanego modelu powinniśmy poznać jesienią, gdy ruszy przedsprzedaż nowej Astry. Pierwsze auta trafią w ręce polskich klientów na początku 2022 roku.

Sprawdź aktualny polski cennik Opla Astry:

Opel Astra K (2021) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj