Nissan Qashqai (2021)

Nissan zaprezentował dziś trzecią generację Qashqaia. Nowy model zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. Sprawdź szczegóły.

Dziś w końcu dowiedzieliśmy się, jak wygląda nowy Nissan Qashqai w całej okazałości. Jego sylwetka przypomina nieco poprzednika, ale niektóre detale (jak np. przednie światła) zostały znacznie odważniej zaprojektowane. Uważniej przyglądając się trzeciej odsłonie tego japońskiego SUV-a można także dopatrzeć się podobieństwa do elektrycznego Nissana Ariya.

NASZ SKLEP

Nissan Qashqai (2021)

Nowy Qashqai powstał na platformie CMF-C i w porównaniu z poprzednim modelem urósł o kilka centymetrów w każdą stronę. Jego obecne wymiary to 442,5 cm długości (+3,5 cm), 183,8 cm szerokości (+3,2 cm) oraz 163,5 wysokości (+1,0 cm), a z kolei rozstaw osi wzrósł do 266,6 cm (+2,0 cm).

Nissan Qashqai (2021)
Po raz pierwszy nowego Nissana Qashqaia można zamówić z 20-calowym felgami.

We wnętrzu również nie brakuje nowości. Znane z dotychczasowej odsłony Qashqaia klasyczne zegary ustąpiły miejsca cyfrowemu zestawowi wskaźników z ekranem o przekątnej aż 12,3 cala. Ponadto kierowca będzie miał do dyspozycji 10,8-calowy wyświetlacz HUD, który jest reklamowany przez Nissana jako największy w tym segmencie. Warto przy tym dodać, że wszystkie wskazania (m.in. nawigacja i komunikaty systemów wspomagających) są pokazywane bezpośrednio na przedniej szybie.

Nowy system inforozrywki z 9-calowym ekranem dotykowym zapewnia dostęp do szerokiej oferty usług internetowych oraz pozwala na bezproblemową integracją smartfonów (Android Auto i bezprzewodowy Apple CarPlay), a także udostępnia hotspot Wi-Fi dla maksymalnie siedmiu urządzeń. Cieszy, że do obsługi pokładowych multimediów przewidziano także fizyczne przyciski i pokrętła – to wciąż najwygodniejsze rozwiązanie.

Gama silnikowa nowego Qashqaia będzie obejmować benzynowy motor 1.3 DIG-T (dostępny w dwóch wariantach mocy i wyposażony w tzw. miękką hybrydę) oraz wersję e-Power, w której koła napędza jednostka elektryczna, a spalinowy silnik pełni jedynie funkcję generatora prądu (podobne rozwiązanie wprowadzono w najnowszym Nissanie Note).

  • 1.3 DIG-T (138 KM, 240 Nm) z 6-biegową manualną skrzynią i przednim napędem
  • 1.3 DIG-T (156 KM, 260 Nm) z 6-biegową manualną skrzynią i przednim napędem
  • 1.3 DIG-T CVT (156 KM, 270 Nm) z bezstopniową przekładnią Xtronic i przednim napędem
  • 1.3 DIG-T CVT 4WD (156 KM, 270 Nm) z bezstopniową przekładnią Xtronic i napędem na wszystkie koła
  • e-Power (187 KM, 330 Nm) z 1-biegową przekładnią redukcyjną i przednim napędem

Nissan Qashqai (2021)

Według zapowiedzi nowy Nissan Qashqai ma trafić do sprzedaży w połowie 2021 roku i bliżej tego terminu powinien zostać przedstawiony szczegółowy cennik.

Zobacz również:

Nissan Qashqai (2020) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj