NowościAktualnościNowy Hyundai Kona N już bez kamuflażu – oficjalne zdjęcia

Nowy Hyundai Kona N już bez kamuflażu – oficjalne zdjęcia

Koreański producent zdradził, jak wygląda nowy Hyundai Kona w sportowej wersji N. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Choć plotki na temat Kony N już od dawna krążyły w motoryzacyjnym świecie, to dopiero w styczniu Hyundai oficjalnie potwierdził, że faktycznie pracuje nad takim modelem. Dziś otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia przedstawiające gotowe auto bez kamuflażu.

Hyundai Kona w wersji N zyskał zdecydowanie bardziej wyrazisty wygląd w porównaniu ze słabszymi odmianami. W przeprojektowanym przednim zderzaku znalazły się spore wloty powietrza, a szczególną uwagę zwracają charakterystyczne otwory wentylacyjne powyżej grilla z logo N.

Nad tylną szybą zamontowano duży spojler, który jest nie tylko efektowny, ale także efektywny – zwiększa siłę docisku. Sportowa Kona, podobnie jak i30 N, otrzymała również trójkątne światło stopu. Tylny zderzak został wyposażony w dyfuzor poprawiający przepływ powietrza, a wątpliwości co do możliwości tego auta nie pozostawiają dwie duże końcówki układu wydechowego.

Wiadomo już, że pod maskę najmocniejszej Kony trafi benzynowy motor 2.0 T-GDI połączony z 8-biegową dwusprzęgłową skrzynią N DCT, ale Hyundai nadal nie ujawnił jego dokładnych parametrów. Biorąc jednak pod uwagę, że ten sam silnik jest stosowany we wspomnianym i30 N, można śmiało przypuszczać, że nowa Kona N będzie miała ok. 280 KM, a do „setki” przyspieszy w 6,0-6,5 s.

Zobacz również:

Nowy Hyundai Kona (2021) – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji