NowościAktualnościNowy Hyundai Casper – duszek, który nie nawiedzi Europy?

Nowy Hyundai Casper – duszek, który nie nawiedzi Europy?

Debiutuje najmniejszy SUV Hyundaia o wdzięcznej nazwie Casper. Ale czy będzie nam dane kupić go w Polsce? Dowiedz się więcej na temat nowego Hyundaia Caspera.

Hyundai przedstawił oficjalne zdjęcia nowego mikroSUV-a – Caspera. Wbrew pozorom nazwa nie nawiązuje do duszka z bajki dla dzieci, a do sztuczki wykonywanej na deskorolce, choć w zasadzie jedno nie musi wykluczać drugiego. Utożsamiający Hyundaia Caspera z animowaną postacią mają pewne poparcie w wielkich, okrągłych reflektorach, przypominających oczy. Faktem jest natomiast, że w jego sylwetce widać nawiązania do aktualnie produkowanego Suzuki Ignisa, linia bocznych okien zaś przypomina te z Hondy e.

Hyundai Casper

Hyundai Casper stanowi jednak inną półkę względem wymiarów. To tak naprawdę podwyższony samochód mini, mierzący 359,5 cm długości, 159,5 cm szerokości i 157,5 cm wysokości. Osie rozstawiono od siebie o 240 cm. Czyni to z Caspera najmniejszego uterenowionego Hyundaia w światowej gamie. Bazuje on zresztą na płycie podłogowej K1, wykorzystywanej w modelu i10 i bliźniaczej Kii Picanto.

Hyundai Casper

Do Caspera najprawdopodobniej trafią dwa silniki benzynowe, a konkretnie jeden, 3-cylindrowy 1.0 w dwóch wersjach mocy – 75 KM (wolnossący MPI) i 99 KM (turbodoładowany T-GDI). Obydwa będą zestawiane z 5-biegowymi skrzyniami ręcznymi lub automatycznymi. Odbiorcy z innych rynków niż koreański być może otrzymają jednostkę 4-cylindrową 1.2 o mocy 83 KM. W przyszłości producent nie wyklucza napędu całkowicie elektrycznego. Nie wiadomo, czy do tego mikroSUV-a trafi napęd na wszystkie koła.

Hyundai Casper

Dla osób, którym mały Hyundai się spodobał, nie mamy dobrych wieści. Producent, przynajmniej na razie, nie wprowadza go do Europy: Caspera kupią klienci z Korei Południowej i, zapewne, z Indii.

Zobacz cenniki małych Hyundaiów oferowanych w Polsce:

Hyundai i10 – opis wersji i cennik

Hyundai i20 – opis wersji i cennik

Hyundai Bayon – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji