Fiat 500e (2020)

Od premiery aktualnego wcielenia Fiata 500 minęło już 13 lat. Właśnie trwają testy jego elektrycznego następcy. Dowiedz się więcej na ten temat.

Fiat ma spory problem z „Pięćsetką”. Obecny model zadebiutował w 2007 roku i mimo upływu lat pozostaje najchętniej kupowanym autem tego włoskiego producenta. Dlatego stworzenie następcy stanowi spore wyzwanie dla projektantów i inżynierów – jak poprawić 500, żeby niczego nie popsuć?

Fiat 500e (2020)

Pierwsze zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy testowych zdradzają, że sylwetka „Pięćsetki” pozostała bez zmian. Jednak niech to nikogo nie zmyli – auto powstaje na zupełnie nowej platformie. Pomimo mocnego kamuflażu widać, że Fiat 500 zachował swoje charakterystyczne okrągłe lampy z przodu, a światła są wykonane w technologii LED.

Fiat 500e (2020)

Włoski producent nadal nie ujawnił parametrów nowego Fiata 500e. Poprzednik (sprzedawany tylko w USA) dysponował 113-konnym silnikiem elektrycznym i oferował do 135 km zasięgu. Patrząc na możliwości aktualnych konkurentów, nowy model na jednym ładowaniu powinien przejechać przynajmniej dwa razy większy dystans. Dla porównania, 260-kilometrowy zasięg zapewnia Skoda Citigo-e iV.

Fiat 500e (2020)

Według najnowszych doniesień, Fiat 500e może zadebiutować już podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Natomiast sprzedaż elektrycznej „Pięćsetki” powinna ruszyć w wakacje.

Warto także przeczytać:

Używany Fiat 500 – opinie

Zdjęcia: CarPix

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj