Wnętrze samochodu

Współczesne zapachy do samochodów potrafią przybierać mocno zróżnicowane formy. Jak sprawdzają się one w praktyce?  Jakiego rodzaju odświeżacze powietrza i perfumy do samochodu dostępne są w sprzedaży?

Neutralizatory, odświeżacze czy perfumy do samochodu?

W sprzedaży dostępnych jest wiele bardzo różnorodnych rozwiązań pozwalających na nadanie wnętrzu samochodu odświeżającego zapachu. Sprawnie działający samochód powinien mieć neutralny zapach, jednak warunki użytkowania często sprawiają, że mimo to we wnętrzu utrzymują się nieprzyjemne wonie. Neutralizatory zapachu to najczęściej produkty pomagające usunąć zapach z otoczenia, rzadziej samodzielnie nadające nową woń, choć i takie modele można spotkać. Pomagają w pozbyciu się woni papierosów albo spalin.

Jednak kluczowym rozwiązaniem pomagającym w stworzeniu w pojeździe przyjemnej, aromatycznej atmosfery sprzyjającej podróżom czy innym formom przemieszczania się jest odświeżacz zapachu. Jego zadaniem jest wypełnienie przestrzeni auta określoną kompozycją zapachową, czasem z możliwością regulacji jej intensywności. Perfumy do samochodu są ekskluzywnym wydaniem odświeżaczy, w których aromat bazuje na składnikach używanych także przy komponowaniu klasycznych perfum.

Klasyczne zawieszki choinki to już przeżytek?

Prawdopodobnie wielu osobom z określeniem odświeżacz powietrza kojarzy się z niezwykle popularnymi przez wiele lat, a do dziś używanymi odświeżaczami w kształcie choinek. To nasączone określonymi substancjami zapachowymi wielowarstwowe tekturki z kolorowym nadrukiem albo motywem. Kierowcy mają w zwyczaju wieszać je na lusterku wstecznym w pojeździe, choć nie jest to dobrym rozwiązaniem. Zawieszki wchodzą w pole widzenia kierowcy, ograniczając je, a dodatkowo poruszają się w trakcie jazdy, co czasem może wywoływać mylne reakcje. Zaletą zawieszek zapachowych jest ich cena, jednak nie są specjalnie trwałe, rzadko też są estetycznym rozwiązaniem.

Kompaktowe odświeżacze powietrza na kratki wentylacyjne

Bardziej wydajną formą odświeżaczy są modele zawierające płyn lub żel, o konstrukcji ułatwiającej montaż na wylotach powietrza w kabinie pojazdu. Zaawansowane konstrukcje mogą mieć możliwość regulacji intensywności zapachu, dzięki czemu można dopasować go do indywidualnych potrzeb. W sprzedaży dostępne są także odświeżacze do zapalniczki, które dzięki sterowaniu elektronicznemu działają wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Wkłady zapachowe do fabrycznych odświeżaczy

Perfumy do samochodu w wybranych modelach samochodu są elementem układu nawiewów, klimatyzacji. Wtedy to dedykowane wkłady zapachowe uzupełniane regularnie tworzą odświeżacze powietrza. Rozwiązanie wydaje się praktyczne, bo najczęściej zapach rozprowadzany jest w całym układzie automatycznie. Jednak to rozwiązanie znajdujące się w wybranych pojazdach, a koszt wymiany wkładu może być stosunkowo bardzo wysoki.

Słoiczki, puszki i inne eleganckie odświeżacze zapachu

Wygląd odświeżacza zapachu może odgrywać równie istotną rolę, co sam zapach, dlatego wielu producentów w szczególny sposób dba o ten aspekt produktu. Trwałe zapachy do samochodu w postaci słoiczków czy kolorowych puszek mogą być atrakcyjne, jednak zwykle pewien problem może stanowić ich bezpieczne umieszczenie w samochodzie. Drewniane nośniki perfum do samochodu to elegancka, nawiązująca do natury postać, która okazuje się trwalszym rozwiązaniem niż popularne tekturki.

Ekskluzywne perfumy do samochodu – coś więcej niż zwykły odświeżacz

Popularnym trendem jest obecnie propozycja perfum samochodowych, które wyglądem, sposobem stosowania, jak i najczęściej zapachem odbiegają od zwykłych rozwiązań odświeżaczy. Zawarte w eleganckich flakonikach perfumy rozpyla się w pojeździe w razie potrzeby na wybrane elementy lub specjalne nośniki zapachu. Utrzymują się do kilku dni, zaś ilością rozpylonego zapachu reguluje się jednocześnie jego intensywność.

Przykładem ekskluzywnej marki odświeżaczy powietrza, określanych jako perfumy do samochodu jest Fresso – www.fresso.pl. Jako Polski producent perfum samochodowych ma ofertę skierowaną do wymagających klientów, gdzie obok jakości, dopracowanej kompozycji perfumeryjnej kluczowa jest także estetyka produktu. Kompozycje zapachów w perfumach do aut dopracowywane są w podobny sposób jak perfumy drogeryjne, a produkty wprowadzane do sprzedaży niejednokrotnie są wynikiem licznych testów konsumenckich.

Nuty zapachowe rodem z perfumerii

Kompozycje zapachów w specjalnych liniach perfum samochodowych potrafią być zaskakujące. Są często wielowymiarowe, pochodzące z natury. To zestawienia wielu nut zapachowych, podobnie jak w perfumach drogeryjnych, ale dostosowane do warunków eksploatacji w pojeździe. Przykładowe elementy różnych kompozycji to:

  • cierpkie nuty owoców bergamotki,
  • kwiatowe akcenty świeżości,
  • słodka nuta wanilii, piżma,
  • nuty drzewne,
  • ciepła paczula,
  • relaksująca lawenda,
  • jaśmin i kwiat ylang ylang,
  • róża i magnolia,
  • owocowe nuty jabłka, cytryny.

Zestawienia mogą mieć charakter uniwersalny, albo też silnie nawiązywać do motywów klasycznych perfum.

Jak wybrać samochodową kompozycję zapachową dopasowaną do potrzeb?

Niejeden polski producent perfum samochodowych, jak i dystrybutorzy marek światowych wprowadzają szczegółowe opisy swoich produktów, aby podjęcie decyzji zakupowej było prostsze. To zarówno opis poszczególnych nut zapachowych, jak i całości kompozycji. Samo sprawdzenie zapachu perfum może być niemiarodajne, gdyż we wnętrzu samochodu mogą one zmienić nieco swój charakter. Warto posiłkować się ulubionymi zestawieniami ze świata zwykłych perfum, gdyż w samochodzie mogą one okazać się równie atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here