Chevrolet Tahoe - Chevrolet Suburban

W Europie stale rośnie popularność SUV-ów, z kolei Amerykanie kochają potężne pickupy. Jednak coraz częściej okazuje się, że obecna infrastruktura jest za mała dla tych aut.

SUV-y mają wiele niepodważalnych zalet: wygodnie się do nich wsiada, a siedzi się wyżej niż w zwykłym kompakcie czy kombi, do tego zwiększony prześwit pozwala poruszać się po drogach o gorszej nawierzchni bez obaw o uszkodzenie podwozia. Co więcej, w ciągu ostatnich lat wyraźnie zmienił się charakter tych aut – z prawdziwych terenówek przekształciły się w wygodne samochody codziennego użytku. Na ich pokładzie znajdziemy najnowsze zdobycze techniki, rodem z klasy wyższej, takie jak np. LED-owe światła czy szereg systemów wsparcia kierowcy. Szczególnie popularne w USA pickupy dorzucają do tego jeszcze jedną zaletę – otwartą przestrzeń ładunkową.

Jednak zarówno SUV-y, jak i pickupy dotyka ta sama przypadłość, co auta z innych segmentów: z generacji na generację stają się coraz większe. A to rodzi kolejne problemy. Wielu Amerykanów kupując nowego pickupa czy SUV-a może zapomnieć o wstawieniu go do własnego garażu, bo się po prostu nie mieści. Choć obecnie nie jest to duży kłopot (w końcu wystarczy zaparkować na podjeździe), to wraz z popularyzacją „elektryków” może się to zmienić.

Weźmy na przykład taką Teslę Cybertruck. Wymiarami zewnętrznymi nie różni się zbytnio od tradycyjnych pickupów, więc do standardowego garażu też nie wjedzie. Jednak tym, co odróżnia ją od konkurentów jest napęd – w pełni elektryczny. A to wiąże się z koniecznością ładowania. Aby podpiąć się do domowej sieci konieczny będzie przedłużacz albo wolnostojący „wallbox” – nie każdemu będzie to odpowiadać. Zwłaszcza, że dzieciaki z sąsiedztwa dla zabawy mogą rozłączyć kabel, a wtedy nici z całonocnego ładowania.

Osobną kwestią są miejsca parkingowe, które także nie są przystosowane dla dużych SUV-ów i pickupów. W tym przypadku zarządcy parkingów są jednak zgodni – jeśli Twoje auto zajmuje dwa miejsca, to za tyle musisz zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj