Odświeżone Renault Trafic w wersjach Combi i SpaceClass trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Sprawdź, co zmieniło się w nowym modelu.

Renault przedstawiło nową gamę modelu Trafic do przewozu osób. Wersja Combi jest przeznaczona głównie dla firm i organizacji samorządowych, a także dużych rodzin. Wariant SpaceClass to z kolei „luksusowa salonka” dla VIP-ów – coś jak Mercedes klasy V. Przekonajmy się, jakie zmiany wprowadzono przy okazji liftingu.

Odświeżony Trafic otrzymał zupełnie nową „twarz”. Przeprojektowane zostały pokrywa silnika i osłona chłodnicy, pojawiły się inne zderzaki oraz nowe reflektory Full LED, połączone chromowaną listwą, z charakterystycznym układem w kształcie litery C. Przygotowano także nowe, 17-calowe obręcze kół i bardziej eleganckie kołpaki oraz nowy kolor nadwozia Czerwony Carmin, który będzie jednym z 7 dostępnych.

W kabinie znajdziemy zmienioną deskę rozdzielczą w kolorze Szary Meteor, jak również wiele nowych schowków, których łączna pojemność to aż 86 litrów. Centralne miejsce na kokpicie zajmuje teraz system multimedialny Renault EASY LINK z 8-calowym wyświetlaczem i nawigacją GPS. Dodatkowo jest on kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay.

W ramach modernizacji Renault Trafic Combi oraz Trafic SpaceClass zostały wyposażone w najnowszą generację systemów wspomagających kierowcę, w tym m.in. aktywny regulator prędkości, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, system kontroli pasa ruchu oraz system monitorowania martwego pola. Ponadto o większe bezpieczeństwo pasażerów zadba także pojemniejsza czołowa poduszka powietrzna, dostosowana do ochrony dwóch osób.

Pod zmienioną maską również czeka kilka nowości. Klienci będą mieli do wyboru 3 jednostki wysokoprężne 2.0 dCi o mocy:

  • 110 KM z 6-biegową manualną skrzynią (tylko Trafic Combi)
  • 150 KM z 6-biegową manualną skrzynią lub 6-stopniową przekładnią dwusprzęgłową EDC (Trafic Combi i Trafic SpaceClass)
  • 170 KM z 6-stopniową przekładnią dwusprzęgłową EDC (Trafic Combi i Trafic SpaceClass)
Renault Trafic w tym roku świętuje swoje 40-lecie.

Więcej szczegółów na temat oferty i cen poznamy na początku przyszłego roku. Rynkowy debiut nowego Trafica Combi i nowego Trafica SpaceClass zaplanowano na drugą połowę kwietnia 2021 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here