Nowe Porsche 911 GT3 z pakietem Touring wygląda skromniej, ale zachowało świetne osiągi standardowej wersji. Sprawdź szczegóły.

Porsche 911 GT3 w najnowszym wydaniu zostało oficjalnie zaprezentowane w lutym tego roku. Tylne koła w tym aucie napędza wolnossący silnik typu bokser o pojemności 4,0 l, który dostarcza 510 KM i 470 Nm. Ten 6-cylindrowy motor standardowo jest łączony z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową PDK, a opcjonalnie (bez dopłaty) można zamówić 6-stopniową przekładnię manualną.

Od niedawna (także bez dodatkowych opłat) nowe Porsche 911 GT3 można wyposażyć w pakiet Touring, którego głównym wyróżnikiem jest… brak rozbudowanego tylnego skrzydła. Zamiast niego optymalną siłę docisku przy wyższych prędkościach zapewnia znacznie bardziej dyskretny, automatycznie wysuwany spojler. Tak skonfigurowana „dziewięćset jedenastka” jest może nieco wolniejsza na torze, jednak jej osiągi pozostają bez zmian – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,4 s i prędkość maksymalna 320 km/h.

Brak charakterystycznego skrzydła nie jest oczywiście jedyną cechą Porsche 911 GT3 Touring. Opisywaną wersję poznamy również po srebrnych listwach ozdobnych z anodowanego aluminium wokół szyb bocznych oraz przednim zderzaku w kolorze nadwozia (w „zwykłym” GT3 wlot powietrza jest w kolorze czarnym). Subtelnym detalem jest napis „GT3 touring” na pokrywie silnika.

W kabinie Porsche 911 GT3 z pakietem Touring znajdziemy obręcz kierownicy, dźwignię zmiany biegów/wybierak przekładni, osłonę konsoli środkowej oraz podłokietniki i uchwyty na panelach drzwi obszyte czarną skórą. Fotele, deska rozdzielcza i boczki są częściowo pokryte czarną skórzaną tapicerką z przeszyciami w tym samym kolorze.

Natomiast środkowe panele siedzeń są wykończone czarną tkaniną, tak jak i podsufitka, a na zagłówkach wytłoczono herb Porsche. Elementy ozdobne we wnętrzu oraz nakładki na progach wykonano ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym.

Cennik nowego Porsche 911 GT3 otwiera kwota 883 000 zł. Omawiany pakiet Touring, tak jak zostało już wspomniane, można zamówić jako bezpłatną opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj