Affinity Camper Van

Firma  z Ozorkowa na salonie CMT w Stuttgarcie zaprezentowała swój pierwszy model. Jest nim rekreacyjny Affinity Camper Van.

Rynek samochodów kempingowych stale się rozwija – zainteresowanie taką formą wypoczynku rośnie nie tylko w Europie, ale również Polsce. W odpowiedzi na potrzeby klientów szukających wysokiej jakości kampera z zabudową na bazie „blaszaka” powstał Affinity Camper Van.

Affinity-Camper-Van
Do wyboru będą Affinity Camper Vany budowane na bazie Fiata Ducato (2.3, 160 KM, automatyczna skrzynia) lub Peugeota Boxera (2.2, 165 KM, ręczna przekładnia).

Ten kompaktowy samochód kempingowy o stosunkowo niewielkich rozmiarach (6,4 m długości, 2,2 m szerokości i 2,8 m wysokości) jest idealny dla wszystkich aktywnych podróżników. Łączy łatwość prowadzenia i parkowania ze zwinnością oraz niskim zużyciem paliwa.

Affinity Camper Van wnętrze
Zabudowa kuchenna z palnikami, zlewozmywakiem i lodówką zapewniają podróżnym niezależność od sieci gastronomicznej.

Affinity Camper Van zapewnia wygodne miejsce do podróży dla czterech osób. Został zaprojektowany i wykonany z starannością i dbałością o szczegóły. Do produkcji zastosowano nowoczesne i trwałe materiały wysokiej jakości, które mają wytrzymać długą eksploatację bez widocznych śladów użytkowania.

Affinity Camper Van
Sztywne nadwozie, mocny i dynamiczny silnik w połączeniu z mocnym zawieszeniem zapewniają doskonałe właściwości jezdne i wysoki poziom bezpieczeństwa. Zbudowany na bazie nowego Fiata Ducato lub Peugeot Boxer, jest wyposażony w nowoczesne systemy elektroniczne wspierające kierowcę.

Kuchnia w kształcie litery L została umieszczona za kanapą pasażera. Stosunkowo duży zlew, dwupalnikowa kuchenka gazowa, 90-litrowa lodówka kompresorowa Dometic i spory blat sprawiają, że jest to jedna z najbardziej komfortowych kuchni w tym segmencie rynku. Dodatkowo główne łóżko zsuwa się, gdy nie jest używane, zapewniając dodatkowe 30 cm wolnej przestrzeni. Wynik jest imponujący. Jest to zdecydowanie największa kuchnia w jakimkolwiek samochodzie kempingowym tego typu.

Affinity Camper Van wnętrze
Zaprojektowany z myślą o rodzinach Affinity Camper Van zapewnia komfortową część dzienną i sypialną dla maksymalnie czterech osób, dwóch dorosłych i dwójki dzieci lub nastolatków.

Boczne ściany furgonetki zostały poszerzone o kilka centymetrów. Również dach został zmodyfikowany. Wszystko to dało dodatkową przestrzeń użytkową wewnątrz i całkiem wyjątkowy wygląd z zewnątrz.

Affinity Camper Van wnętrze
Dwa duże świetliki z przodu i średniej wielkości z tyłu sprawiają, że wnętrze jest jasne i przestronne.

Jest to również w pełni zimowy samochód kempingowy. Dzięki podwójnej podłodze i przyzwoitej izolacji można go używać w mroźne dni. Ogrzewanie zapewnia Truma Combi 4E (gazowo-elektryczna) w standardzie lub opcjonalnie Truma 6 Diesel. System wodny jest nie tylko całkowicie umieszczony w ogrzewanych obszarach, między podłogami i w bagażniku, ale posiada również certyfikaty do dystrybucji wody pitnej.

Affinity Camper Van łóżko
Z przodu, kanapa pasażera, po wykonaniu kilku prostych ruchów, zamienia się w podwójne łóżko piętrowe. Dolny poziom ma 182 cm długości i 67 cm szerokości, górny jest o 10 centymetrów dłuższy.

Stosunkowo duża łazienka znajduje się z tyłu pojazdu, obok głównego francuskiego łóżka. Wewnątrz niej znajdują się składana umywalka i mała szafka na wszystko, co może być potrzebne w łazience.

Affinity Camper Van łóżko
Największą innowacją są łóżka. Główne nie tylko zsuwa się, ale także unosi elektrycznie. Gdy łóżko znajduje się w górnej pozycji, bagażnik staje się wystarczająco pojemny, aby pomieścić dwa normalne rowery.
Affinity Camper Van łóżko
Obok części sypialnej znajduje się łazienka z toaletą i prysznicem. Świetlik nad łóżkiem zwiększa poczucie przestrzeni we wnętrzu.
Affinity Camper Van wnętrze
Bagażnik jest wystarczająco duży, by pomieścić dwa rowery. Otwarcie drzwi zapewnia też wygodny dostęp do kasety na nieczystości z toalety.

Affinity RV sp. z o.o. to producent samochodów kempingowych z siedzibą w Ozorkowie w województwie łódzkim. Firma została założona przez Jacka Jaskota i Norberta Adamczewskiego. Głównym udziałowcem jest natomiast KABE AB – szwedzka firma produkująca przyczepy i samochody kempingowe.

5 KOMENTARZE

  1. Autor tego artykułu zdecydowanie wymyśla tytuł pod klikanie smutna funkcja w tej branży. Ten samochód z Polską ma bardzo niewiele wspólnego sama konstrukcja nie jest wyprodukowana w kraju,elementy zabudowy podejrzewam że 80% też nie jest wytwarzane w Polsce zawiasy szyby z plastiku rolety lodówka moduły kabiny prysznicowej. Polak jest po prostu na to za głupi i za biedny aby uruchomić taki biznes. Polski wkład to jak zwykle robota przycinanie desek montaż wiertarka akumulatorowa lakierowanie montaż z gotowych klocków. zatem ogromna wartość dodana w cenie tego samochodu nie powstaje i nie zasila lokalnego biznesu. możnaby wywnioskować że najprawdopodobniej koledzy ze Szwecji cieszą się ze sprzedanych elementów.

  2. @Eto – O jakież to polskie. Poza informacją, że udziałowcami są Szwedzi, nie udało się już dotrzeć do żadnej innej, prawda? Co więcej, wie Pan dokładnie gdzie kupowane są elementy, kto jest podwykonawcą. Może oświeci Pan wszystkich i poda nazwy firm, które współpracują z Affinity RV, kto jest projektantem i twarzą marki?

  3. Zanim się coś napiszę warto poznać fakty, poczytać i zrozumieć. Z braku wiedzy bierą się kompleksy, frustracja i wieczne narzekanie.

  4. Zanim się coś napiszę warto poznać fakty, poczytać i zrozumieć. Z braku wiedzy biorą się kompleksy, frustracja i wieczne narzekanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj