Toyota Yaris (2020)

Toyota Yaris IV powstaje w fabryce we Francji. Pierwsze egzemplarze zjechały już z linii montażowej. Dowiedz się więcej na temat nowego modelu.

W zakładach Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes na północy Francji rozpoczęła się produkcja nowej Toyoty Yaris. Ze względu na wciąż trwającą pandemię COVID-19, praca w tej fabryce została zorganizowana zgodnie z zasadami higieny i dystansu społecznego, tak aby zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne wszystkim pracownikom i współpracownikom.

Czytaj takze Toyota Yaris, Renaul Clio, Honda Jazz

Toyota Yaris (2020)

Toyota Yaris czwartej generacji powstała na modułowej platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), dzięki której nowy model jest jeszcze bezpieczniejszy i prowadzi się lepiej od poprzednika. Pod maską tego miejskiego auta znajdziemy jeden z dwóch silników benzynowych (1,0-1,5 l) lub hybrydę (1,5 l). Warto w tym miejscu zauważyć, że jednostka 1.5 powstaje w Polsce – w zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach.

W gamie nowej Toyoty znajdziemy także prawdziwy unikat – model GR Yaris, który ma 261-konny, turbodoładowany silnik i napęd na wszystkie koła. Ten rasowy hot hatch wyróżnia się też 3-drzwiowym nadwoziem (pozostałe wersje Yarisa są 5-drzwiowe). Więcej na temat tego sportowego modelu przeczytacie w tym artykule.

Na początku kwietnia Toyota uruchomiła przedsprzedaż nowego Yarisa. Ceny zaczynają się od 58 900 zł, a najtańsza hybryda kosztuje 76 900 zł. Informacje o dostępnych wersjach i szczegółowy cennik znajdziecie poniżej:

Nowa Toyota Yaris IV (2020). Opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here