Toyota Yaris (2020)

Toyota Yaris IV powstaje w fabryce we Francji. Pierwsze egzemplarze zjechały już z linii montażowej. Dowiedz się więcej na temat nowego modelu.

W zakładach Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes na północy Francji rozpoczęła się produkcja nowej Toyoty Yaris. Ze względu na wciąż trwającą pandemię COVID-19, praca w tej fabryce została zorganizowana zgodnie z zasadami higieny i dystansu społecznego, tak aby zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne wszystkim pracownikom i współpracownikom.

Toyota Yaris (2020)

Toyota Yaris czwartej generacji powstała na modułowej platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), dzięki której nowy model jest jeszcze bezpieczniejszy i prowadzi się lepiej od poprzednika. Pod maską tego miejskiego auta znajdziemy jeden z dwóch silników benzynowych (1,0-1,5 l) lub hybrydę (1,5 l). Warto w tym miejscu zauważyć, że jednostka 1.5 powstaje w Polsce – w zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach.

W gamie nowej Toyoty znajdziemy także prawdziwy unikat – model GR Yaris, który ma 261-konny, turbodoładowany silnik i napęd na wszystkie koła. Ten rasowy hot hatch wyróżnia się też 3-drzwiowym nadwoziem (pozostałe wersje Yarisa są 5-drzwiowe). Więcej na temat tego sportowego modelu przeczytacie w tym artykule.

Na początku kwietnia Toyota uruchomiła przedsprzedaż nowego Yarisa. Ceny zaczynają się od 58 900 zł, a najtańsza hybryda kosztuje 76 900 zł. Informacje o dostępnych wersjach i szczegółowy cennik znajdziecie poniżej:

Nowa Toyota Yaris IV (2020). Opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj