Toyota Corolla (2019)

Podczas salonu samochodowego w Kantonie debiutuje nowa generacja Toyoty Corolli sedan. Producent ujawnił szczegóły samochodu w różnych specyfikacjach, w tym europejskiej. Po raz pierwszy Corolla sedan będzie oferowana na Starym Kontynencie z napędem hybrydowym.

Przypomnijmy, że nowa generacja kompaktowej Toyoty będzie nazywać się „Corolla” bez względu na wersję nadwoziową – co oznacza, że nie będzie już Aurisa, tylko Corolla hatchback oraz Corolla Touring Sports (kombi). Te odmiany już znamy, teraz czas na sedana.

Toyota Corolla (2019)
Już nie Auris i Corolla, ale sama Corolla – nowa generacja kompaktowej Toyoty w wersjach Touring Sports (kombi), hatchback oraz sedan.

Nowa odsłona Corolli sedan ma 270-centymetrowy rozstaw osi – czyli jak w poprzedniczce. Skrócono jednak przedni zwis – z korzyścią dla prowadzenia – i nieznacznie wydłużono tylny. Niżej poprowadzona maska ma zapewniać lepsza widoczność, a szerszy rozstaw kół – większą stabilność. Równocześnie nowa Toyota Corolla jest o około 2 cm niższa od poprzedniczki, co przekłada się na niższe położenie środka ciężkości.

Toyota Corolla (2019)

Samochód powstał na modułowej platformie TNGA GA-C, odznaczającej się znacznie wyższą sztywnością niż płyta stosowana w poprzedniczce (+60%). Standardem we wszystkich wersjach jest tylne zawieszenie wielowahaczowe.

Toyota Corolla (2019)

W gamie silnikowej do wyboru będzie benzynowy, wolnossący silnik 1.6 znany z poprzedniczki (132 KM; średnie zużycie paliwa w cyklu WLTP to 6,1 l/100 km) lub hybrydowy napęd z aktualnego Priusa i C-HR-a (z benzynowym silnikiem 1.8 i jednostką elektryczną, łączna moc 122 KM; średnie zużycie paliwa w cyklu WLTP to 4,3 l/100 km). To pierwsza generacja Corolli w Europie oferowana jako hybryda.

Lista wyposażenia Corolli wzbogaciła się m.in. o: nowy system multimedialny z 8-calowym ekranem dotykowym, 7-calowy wyświetlacz cyfrowych zegarów, 10-calowy ekran head-up, a także bezprzewodową ładowarkę dla smartfonów. Znacznie dłuższa jest też lista systemów wsparcia: teraz obejmuje np. układ antykolizyjny z rozpoznawaniem przechodniów i rowerzystów, adaptacyjny tempomat oraz aktywny asystent pasa ruchu.

Toyota Corolla (2019)
Toyota Corolla (2019) – kokpit. Cieszy, że przy ekranie pojawiło się tradycyjne pokrętło głośności.

Nowa Toyota Corolla sedan będzie wytwarzana w Turcji. Do europejskich salonów trafi w pierwszym kwartale 2019 r.