Skoda Superb w Kvasinach

Czeski producent ujawnił, gdzie będzie powstawać kolejna generacja Skody Superb. Prace nad nowym modelem już trwają, a jego premierę zaplanowano na 2023 rok.

W zakładach w czeskich Kvasinach aktualnie są produkowane SUV-y Kodiaq i Karoq oraz flagowa limuzyna marki – Superb. Od pewnego czasu Skoda poszukiwała dodatkowych mocy produkcyjnych, które pozwoliłyby zaspokoić rosnący popyt na te modele.

Dziś już wiadomo, że Superb czwartej generacji (debiut w 2023 r.) będzie powstawać w fabryce w Bratysławie na Słowacji, gdzie obecnie są wytwarzane „trojaczki” Volkswagen Up, Skoda Citigo i Seat Mii oraz topowe SUV-y Audi Q7 i Q8 oraz Porsche Cayenne i Volkswagen Touareg. Takie działanie jest możliwe dzięki procesowi, który w Grupie Volkswagen nazywa się „planowaniem zajętości fabryk”. Wspomniana strategia określa, które modele będą produkowane w danym zakładzie, optymalizując cały proces.

Przeniesienie montażu Superba z Kvasin do Bratysławy pozwoli na zwiększenie produkcji Kodiaqa i Karoqa, a także umożliwi budowę zupełnie nowego modelu w tej czeskiej fabryce. Na razie jednak za wcześnie, aby mówić jakie mogłoby to być auto. Pewne jest natomiast, że następna generacja Skody Kodiaq nadal będzie wytwarzana w Kvasinach.

„Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Grupy Volkswagen w zakresie zmian w obsadzeniu fabryk. Zapewni nam to dodatkowe możliwości produkcyjne w Czechach, których Skoda tak pilnie potrzebuje. W ten sposób wytyczyliśmy kurs na dalszy rozwój naszej marki” – mówi prezes zarządu Skoda Auto, Thomas Schafer.

Redakcja poleca:

Skoda Superb kończy 85 lat – historia modelu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj