Skoda Octavia IV Combi Style

Nowa Skoda Octavia została nagrodzona w prestiżowym konkursie Red Dot Design. Dla czeskiej marki to już 14. wyróżnienie w tym plebiscycie.

Red Dot Design Award jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Poznaliśmy już wyniki 65. edycji tego konkursu. W tym roku 40 ekspertów z całego świata oceniło około 6500 produktów. Jury złożone z profesorów wzornictwa, dziennikarzy branżowych i projektantów przy wyborze laureatów kierowało się takimi kryteriami, jak stopień innowacyjności, jakość projektu, funkcjonalność, długowieczność i wpływ na środowisko. Wśród nagrodzonych w tegorocznym plebiscycie znalazła się nowa Skoda Octavia.

Skoda Octavia IV Combi Style

Czwarte wydanie czeskiego bestsellera zostało zaprojektowane zgodnie z nowym językiem designu Skody, w którym elementy estetyczne podkreślają wyrazistość i nowy charakter pojazdu. Przy tworzeniu kolejnej generacji Octavii projektanci położyli akcent na odświeżoną linię zderzaka i ostro zarysowane przednie reflektory LED. Odmiana Combi otrzymała niskie relingi dachowe, podkreślające wydłużoną sylwetkę auta, natomiast wersja liftback posiada linię zbliżoną do coupe. Ponieważ wygląd to nie wszystko – atrakcyjny design nadwozia zapewnia również doskonałe własności aerodynamiczne.

W nowym modelu zastosowano wolnostojący ekran centralny, a użyte materiały wykończeniowe są znane z samochodów klasy premium. We wnętrzu pojawiły się także wielopoziomowy zestaw wskaźników i odmieniona konsola środkowa, a na kierowcę czeka nowa dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem.

„W nowym modelu Octavia, oprócz ekspresyjnych i strukturalnych elementów aktualnego wzornictwa Skody, zwróciliśmy szczególną uwagę na eleganckie i dynamiczne proporcje oraz zapewnienie jeszcze większej przestronności wnętrza. Wydłużona sylwetka oraz obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze do 19 cali nadają nowej generacji modelu Octavia potężny wygląd” – powiedział Oliver Stefani, szef Skoda Auto Design.

Na wstępie wspomnieliśmy, że to już 14. wyróżnienie dla Skody w konkursie Red Dot Design. W poprzednich latach nagrody w tym plebiscycie otrzymały:

Więcej informacji na temat nowej Octavii znajdziecie w poniższym artykule:

Skoda Octavia IV (2020) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here