Skoda Scooter

Skoda nie próżnuje i pokazała właśnie nowy model. Tym razem jest to… hulajnoga. Bez problemu zmieści się do bagażnika auta i pozwoli przejechać tzw. ostatni kilometr.

Jeśli sądziłeś, że najmniejszym modelem czeskiej marki jest elektryczne Citigo-e iV, to byłeś w błędzie. Prawdziwie miejską Skodą jest dopiero opisywana hulajnoga, która świetnie sprawdzi się w mieście jako tzw. pojazd na ostatni kilometr. Wyjaśnijmy co to oznacza – chodzi o poręczny środek transportu, który pozwoli nam pokonać dystans między parkingiem a miejscem pracy czy spotkania. Przyjrzyjmy się zatem, czym wyróżnia się nowa Skoda Scooter.

Skoda Scooter

W odróżnieniu od konkurencji (m.in. Fiat oraz Seat), która postawiła na hulajnogi elektryczne, produkt Skody jest napędzany wyłącznie siłą mięśni, z czym wiąże się szereg zalet. Brak silnika i akumulatora oznacza niską masę własną (poniżej 5 kg), co ułatwia codzienne wkładanie i wyjmowanie hulajnogi z bagażnika. Elektryczne hulajnogi ważą zazwyczaj kilkanaście kilogramów, więc przy ich przenoszeniu trzeba się już trochę namęczyć.

Podczas pakowania Skody Scooter do samochodu ujawnia się jej kolejny atut. W elektrycznej hulajnodze możemy złożyć jedynie kierownicę, przez co całość i tak zajmuje sporo miejsca. Tymczasem produktu czeskiej marki nie dotyczą takie ograniczenia – po złożeniu ma wymiary 49x42x11 cm i bez trudu mieści się w schowku pod podłogą bagażnika w kompaktowej Scali czy crossoverze Kamiq.

Skoda Scooter

Konstrukcja ze stali i aluminium zapewnia nie tylko niską masę, ale także wytrzymałość, dzięki czemu ze Skody Scooter może korzystać osoba o wadze do 100 kg. W oficjalnym sklepie Skody prezentowaną hulajnogę wyceniono na 2968 koron, czyli w przeliczeniu niecałe 500 zł.

Skoda Scooter to kolejny dowód na to, że czeska marka wciąż pozostaje wierna filozofii Simply Clever. W autach tego producenta od lat możemy znaleźć wiele sprytnych rozwiązań (jak np. skrobaczka pod klapką wlewu paliwa czy parasolka ukryta w drzwiach), a opisywana hulajnoga stanowi interesujące uzupełnienie tej oferty.

Zobacz również:

Simply Clever w praktyce, czyli Skoda Karoq z… pralką!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here