Mazda CX-5 (2022)

Mazda CX-5 doczekała się liftingu na rok modelowy 2022. Sprawdź, jakie zmiany wprowadzono w ramach tej modernizacji.

Mazda CX-5 w drugim wcieleniu pojawiła się na rynku w 2017 roku i od razu stała się bestsellerem, odpowiadającym za ok. 21% rocznej sprzedaży firmy w Europie. Aby utrzymać wysokie zainteresowanie klientów tym modelem, japoński producent zdecydował się na kompleksowe odświeżenie swojego przebojowego SUV-a.

Przy okazji liftingu Mazda CX-5 otrzymała przeprojektowane zderzaki, nowy, trójwymiarowy grill z motywem skrzydeł, a także zmienione przednie i tylne światła. Oferowane w droższych wersjach wyposażenia matrycowe reflektory LED zostały zoptymalizowane pod kątem lepszej kontroli nad strumieniem światła. Oprócz tego do oferty wprowadzono nowy kolor nadwozia (Zircon Sand) oraz dwie nowe wersje specjalne.

Mazda CX-5 (2022)
Mazda CX-5 w wersji Newground z nadwoziem kolorze Zircon Sand

Odmiana Newground wyróżnia się srebrnym wykończeniem zderzaków oraz listew drzwiowych, czarnymi obudowami lusterek i zielonymi akcentami kolorystycznymi w osłonie chłodnicy, jak również 17- lub nawet 19-calowymi obręczami kół. Natomiast we wnętrzu znajdują się zamszowa tapicerka z przeszyciami w zielonym kolorze oraz obudowy nawiewów w tym samym odcieniu.

Wariant Homura charakteryzuje się czarnym błyszczącym wykończeniem grilla, dolnej części zderzaka, nadkoli, listew drzwiowych i lusterek, co nadaje nadwoziu bardziej sportowy wygląd. Standardem w tej wersji są także 19-calowe felgi w kolorze czarnym. Fotele, kierownicę, dźwignię zmiany biegów i boczki drzwi pokryto czarną, skórzaną tapicerką z czerwonymi przeszyciami.

Mazda CX-5 (2022)
Mazda CX-5 w wersji Homura

W kabinie odświeżonej Mazdy CX-5 czeka również bezprzewodowa ładowarka w standardzie Qi, umieszczona w konsoli środkowej, z kolei w bagażniku zastosowano podwójną podłogę, która jest zamontowana na równi z progiem załadunkowym. Japońscy inżynierowie zadbali też o lepsze wyciszenie wnętrza (różnica ma być szczególnie odczuwalna podczas jazdy po nierównych nawierzchniach) oraz opracowali tryb jazdy Off-Road, dostępny w autach z napędem na obie osie.

Mazda CX-5 (2022)
Wnętrze wersji Newground

Ponadto gama systemów bezpieczeństwa i-Activsense została wzbogacona o system wspomagający jazdę w korku Cruising & Traffic Support. CTS pozwala ograniczyć zmęczenie kierowcy, wspomagając operowanie pedałami gazu i hamulca oraz kierownicą podczas jazdy w korku.

W salonach sprzedaży można już zamawiać Mazdę CX-5 po liftingu, a pierwsze egzemplarze wyjadą na drogi w styczniu przyszłego roku.

Sprawdź polski cennik Mazdy CX-5:

Mazda CX-5 (2021) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj