Łada Niva w prawie niezmienionej formie jest na rynku już od 45 lat. Zapowiedziany wczoraj następca tej kultowej terenówki ma trafić do sprzedaży dopiero w 2024 roku. Sprawdź szczegóły.

W Grupie Renault ostatnio sporo się dzieje. Informowaliśmy już o planach Dacii, Alpine oraz Renault, a na koniec zostawiliśmy Ładę, która to także jest częścią francuskiego koncernu. Do 2025 r. rosyjski producent wprowadzi do sprzedaży 4 nowe modele, w tym całkowicie nową odsłonę swojej słynnej terenówki.

Samochód, o którym mowa, to oczywiście Łada Niva. Model ten bez większych zmian wizualnych jest produkowany od 1976 roku i po upływie prawie pół wieku – doczeka się w końcu następcy. Na razie otrzymaliśmy jednak tylko szkic nowego modelu oraz garść informacji na jego temat, które przedstawiamy poniżej.

Nowa Niva ma bazować na platformie CMF-B i tak jak dotychczas będzie dostępna w dwóch wersjach nadwoziowych – krótkiej (3-drzwiowej) oraz długiej (5-drzwiowej). Nie wiadomo jeszcze, jaki silnik trafi pod maskę tego auta, jednak nie powinniśmy się tam raczej spodziewać dobrze znanej jednostki 1.7 z wielopunktowym wtryskiem.

Łada najprawdopodobniej pójdzie z duchem czasu i wyposaży swoją terenówkę w napęd hybrydowy, być może nawet plug-in. Dzięki takiemu manewrowi rosyjski producent będzie mógł znów myśleć o sprzedaży Nivy w Europie.

Rynkowa premiera terenowej Łady w nowym wydaniu nastąpi w 2024 roku. Ciekawe, czy wówczas obecny model nadal będzie sprzedawany?

Zobacz również:

Łada Niva szybsza od Hayabusy. Ma 1000 km i osiąga 100 km/h w 2,3 s

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj