Kia EV9 (2023)

Jeszcze w tym miesiącu będzie miała miejsce światowa premiera nowej Kii EV9. Sprawdź, co już wiadomo na temat tego modelu.

Podczas targów w Los Angeles w listopadzie 2021 roku światło dzienne ujrzała Kia Concept EV9, a teraz koreański producent opublikował oficjalne zdjęcia auta w wersji produkcyjnej wraz z pierwszymi szczegółami na jego temat. Zgodnie z nazwą, model ten będzie dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym. Oto, co już wiemy o nowym, flagowym SUV-ie z Korei.

Kia EV9 została zaprojektowana według zasad aktualnej filozofii designu marki „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Masywna, kanciasta bryła nadwozia budzi skojarzenia z Volvo EX90, w którym należy upatrywać jednego z głównych rywali dla opisywanego modelu. Koreańscy styliści postawili na proste linie i gładkie powierzchnie, niemal zupełnie rezygnując z głębokich przetłoczeń na karoserii.

Kia EV9 (2023)

Przód EV9 prezentuje się bardzo futurystycznie. Jego dominującym elementem jest tzw. cyfrowa twarz tygrysa wraz z pionowymi reflektorami oraz innowacyjnymi światłami do jazdy dziennej Star Map LED, które tworzą oryginalny, animowany wzór oświetlenia. Z boku uwagę przykuwają chowane klamki drzwi i wznosząca się ku tyłowi dolna krawędź szyb bocznych, która nadaje projektowi więcej dynamiki. Tylna część nadwozia również jest pozbawiona zbędnych ozdobników, a stylistyka lamp nawiązuje do przednich świateł.

Kia EV9 (2023)

Oparcie karoserii na modułowej platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP) pozwoliło na uzyskanie dużego rozstawu osi i całkowicie płaskiej podłogi, co pozytywnie wpłynęło na przestronność kabiny we wszystkich trzech rzędach siedzeń. Kia EV9 będzie bowiem oferowana w konfiguracji sześcio- oraz siedmiomiejscowej. Przednie i środkowe fotele mają odchylane oparcia, a te w drugim rzędzie dodatkowo można obrócić o 180 stopni, aby pasażerowie mogli swobodnie porozmawiać z osobami siedzącymi w ostatnim rzędzie.

Kia EV9 (2023)

Minimalistycznie urządzony kokpit składa się z dwóch 12,3-calowych wyświetlaczy. Choć liczba fizycznych przycisków została ograniczona do minimum, to nie zabrakło tych najważniejszych, czyli klawiszy do regulacji temperatury i siły nawiewu oraz pokrętła regulacji głośności systemu audio. Kierowcę i pasażera rozdziela wysoki tunel środkowy, w którym wygospodarowano miejsce na liczne schowki.

Kia EV9 (2023)

To jak na razie wszystkie informacje o EV9, którymi podzielił się z nami koreański producent. Więcej szczegółów poznamy już niebawem – oficjalna prezentacja nowego, flagowego SUV-a Kii z napędem elektrycznym jest zaplanowana pod koniec marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj