skoda citigo superb elektryczna hybrydowa

W pełni elektryczna Skoda Citigo-e iV oraz Superb iV z hybrydowym napędem plug-in – oto dwa modele, którymi Skoda otwiera nowy rozdział w swojej historii. Wraz z nimi debiutuje nowa submarka producenta w segmencie elektromobilności – iV.

Nowa submarka prezentuje całościowe podejście Skody do e-mobilności – nazwa „iV” obejmuje nie tylko samochody na prąd, ale także wszelkie rozwiązania z zakresu mobilności. Producent zaoferuje pod nią rodzinę pojazdów elektrycznych oraz specjalny ekosystem dla rozwiązań mobilnych. Zgodnie ze „Strategią 2025” w ciągu najbliższych 5 lat Skoda zainwestuje łącznie 2 mld euro w rozwój pojazdów elektrycznych i nowych usług mobilnych. To największy program inwestycyjny w historii firmy.

Innowacyjna i inteligentna

Nazwa nowej submarki Skody symbolizuje szereg cech, którymi wyróżniają się jej modele. Litera „i” oznacza innowacyjność, inspirację i inteligencję, z kolei „V” – pojazd (ang. vehicle). Modele iV mają inspirować emocjonującym designem, a jednocześnie cechować się intuicyjną, przemyślaną obsługą.

Komfortowe ładowanie pojazdu

Skoda nie tylko koncentruje się na modelach z napędem elektrycznym, ale i przyspiesza rozwój kompleksowego ekosystemu elektromobilności. Obejmie on m.in. ładowarki naścienne, które umożliwią klientom wygodne ładowanie pojazdów w warunkach domowych, a także dostęp do usług łączności, umożliwiających np. wyszukiwanie najbliższych stacji ładowania wraz z informacją o ich zajętości.

Innowacyjne, bezemisyjne pojazdy

W maju Skoda zaprezentowała pierwsze modele z nowej rodziny iV. Citigo-e iV (więcej informacji) to bezemisyjne, ciche, zwinne i przestronne auto miejsce. Samochód napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 82 KM i wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh, zapewniający zasięg do 265 km (w cyklu WLTP).

Skoda Citigo-e iV
Skoda Citigo-e iV

Z kolei Superb iV (czytaj więcej) to pierwszy model Skody z hybrydowym napędem typu plug-in. Silnik benzynowy wraz z elektrycznym oferują tu moc systemową 160 kW (218 KM). Akumulator litowo-jonowy w Superbie iV ma pojemność 13 kWh, pozwalając na pokonanie do 55 km przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną (w cyklu WLTP).

Skoda Superb iV
Skoda Superb iV

Skoda zmniejsza emisję CO2

Wkroczenie Skody w erę elektromobilności stanowi kluczowy filar strategii zrównoważonego rozwoju firmy o nazwie „GreenFuture” (ang. zielona przyszłość). Jednym z podejmowanych działań jest zmniejszenie emisji CO2 floty pojazdów Skody w latach 2015-2025 o 30%. Podstawową „dźwignię” tego procesu stanowi przejście z napędów konwencjonalnych na elektryczne. Do końca 2022 r. Skoda planuje mieć w swojej ofercie więcej niż 10 samochodów częściowo lub w pełni elektrycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj