Corvette C8 Stingray ma 490 KM, a jej ceny startują od 59 995 dolarów. Czy używane Ferrari albo Lamborghini jest lepszym wyborem? Amerykańscy Youtuberzy postanowili to sprawdzić.

Program motoryzacyjny, w którym trzech prowadzących kupuje używane auta i bierze udział w serii wyzwań… Brzmi znajomo? Czy to kolejny odcinek Top Gear? A może The Grand Tour? Nie, to CarTrek – show, którego gospodarzami jest trzech amerykańskich Youtuberów: Tavarish, Tyler Hoover i Ed Bolian.

Nowy internetowy program jest sponsorowany przez AutoTempest, multiwyszukiwarkę ogłoszeń z samochodami używanymi. Przed Youtuberami postawiono z pozoru proste zadanie: mieli znaleźć używane superauta, które będą lepsze od nowej Corvette. Tavarish kupił Astona Martina V12 Vantage S z 2015 r. za 69 000 dolarów, uzasadniając swój wybór tym, że „przecież nikt nie kupuje bazowej Corvette”. Pozostali prezenterzy trzymali się wyznaczonego budżetu. Tyler Hoover zdecydował się na 18-letnie Ferrari 360 Spider za 54 000 dolarów. Ed Bolian wybrał Lamborghini Gallardo Spyder z 2006 r., które kosztowało 59 000 dolarów i jest w tym pewien haczyk – to samochód po powodzi.

Do tej pory na YouTube pojawiły się dwa odcinki CarTrek. W pierwszym gospodarze show prezentują swoje auta i jadą nimi do warsztatu. W drugiej części możemy obejrzeć, jak prowadzący naprawiają te „tanie supersamochody”.

Odcinek 1:

Odcinek 2:

Zdjęcie otwierające: screen z serwisu Youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj