Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Alfa Romeo przygotowuje wyjątkową Giulię GTA z silnikiem o mocy 620 KM. Auto może zadebiutować w czerwcu z okazji 110-lecia marki.

W 2016 roku do oferty włoskiego producenta powrócił tylnonapędowy sedan, który otrzymał nazwę po modelu produkowanym w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia. Paleta jednostek napędowych współczesnej Giulii obejmuje kilka silników benzynowych i wysokoprężnych. Wśród nich znalazło się podwójnie doładowane, 2,9-litrowe V6, opracowane we współpracy z Ferrari i dostarczające aż 510 KM i 600 Nm. Ta jednostka jest zarezerwowana dla topowej wersji – Quadrifoglio. Być może za kilka miesięcy ujrzymy jeszcze mocniejszą odmianę sedana Alfy.

Okazją do tego mają być obchody 110. rocznicy powstania włoskiej marki. Według nadal niepotwierdzonych informacji, Alfa Romeo pracuje nad 620-konną Giulią, która powstanie na bazie Quadrifoglio. Włoski producent prawdopodobnie ponownie odwoła się do tradycji i nową wersję nazwie GTA – to skrót od Gran Turismo Alleggerita. Po raz ostatni te trzy litery mogliśmy oglądać na pokrywie bagażnika w modelach 147 i 156.

Jak podaje portal Mopar Insiders, Alfa Romeo Giulia GTA będzie nie tylko mocniejsza, ale również lżejsza. Nowy model „schudnie” o 20 kg w porównaniu z wersją Quadrifoglio. Gotowe auto ma zostać pokazane 24 czerwca tego roku w Mediolanie.

Sprawdź, jak wypada Giulia Quadrifoglio na tle rywali:

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Audi RS 5, Lexus RC F – porównanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj