Nowy Nissan Note

Japoński producent zaprezentował trzecią generację Nissana Note. Nowy model otrzymał hybrydowy układ napędowy. Sprawdź szczegóły.

Choć druga odsłona Nissana Note zniknęła z europejskiego rynku w 2016 roku, to nadal jest oferowana m.in. w Japonii, a co więcej – właśnie doczekała się następcy. Podobnie jak Honda Jazz, opisywane auto również nie uległo modzie na crossovery i pozostało funkcjonalnym minivanem.

Nowy Nissan Note

Nowy Nissan Note został ciekawie zaprojektowany (stylistycznie nawiązuje do większego modelu Ariya) i całkiem atrakcyjnie się prezentuje. Zwłaszcza, gdy ma dwukolorowe nadwozie, tak jak egzemplarz ze zdjęć. Japoński producent zapewnia, że klienci będą mieli do wyboru aż 13 wariantów kolorystycznych.

Nowy Nissan Note

Z kolei wnętrze nowego Note’a powinno spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających nabywców – wydaje się w udany sposób łączyć nowoczesność z klasycznymi rozwiązaniami. W deskę rozdzielczą wkomponowano dwa ekrany: pierwszy zajął miejsce analogowych zegarów za kierownicą, a drugi, umieszczony centralnie, służy do obsługi multimediów. Cieszy natomiast, że pomimo „cyfryzacji” kokpitu, nie zabrakło także fizycznych przycisków i pokręteł m.in. do regulacji głośności radia i sterowania klimatyzacją.

Nowy Nissan Note
Według zapowiedzi Nissana wnętrze nowego modelu ma oferować niespotykane w tym segmencie przestronność i funkcjonalność.

Jednak największa niespodzianka kryje się pod maską – to zelektryfikowany zespół napędowy e-Power drugiej generacji. Kluczową rolę w tym układzie odgrywa silnik elektryczny, przekazujący moc bezpośrednio na koła. Benzynowa jednostka pełni tutaj jedynie funkcję generatora, który ładuje akumulator trakcyjny.

Co więcej, spalinowy motor nie pracuje w trybie ciągłym, lecz uruchamia się tylko w określonych warunkach, aby nie zakłócać komfortu podróży. Wbudowane czujniki mierzą poziom hałasu w kabinie i na tej podstawie decydują, kiedy włączyć silnik benzynowy. Dzieje się tak np. podczas jazdy po głośnej nawierzchni czy z wyższą prędkością.

Nowy Nissan Note
Na pokładzie nowego Nissana Note nie zabraknie również nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Rynkowy debiut nowego Nissana Note zaplanowano już za miesiąc. Jeśli zaczęliście się już zastanawiać, ile może kosztować, to mamy złą wiadomość – w Polsce go nie kupimy. Póki co będzie dostępny tylko w Japonii.

Przeczytaj także:

Używany Nissan Note – którą generację wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj