Nie ma nic prostszego niż ustawienie zagłówka, prawda? W Mercedesie W124 możesz się zdziwić! Zobacz dlaczego.

Wsiadamy „po kimś” do samochodu. Musimy poprawić lusterka, przesunąć fotel i wyregulować wysokość zagłówka. To wszystko wydaje się oczywiste i proste. Jednak mało kto wie, jak prawidłowo wykonać tę ostatnią czynność w popularnym Baleronie.

Aby we właściwy sposób ustawić wysokość zagłówka w Mercedesie W124 musimy skierować naszą rękę w stronę… Nie, wcale nie w stronę zagłówka, tylko niżej: do pokrętła od regulacji pochylenia oparcia fotela.

Pokrętło od oparcia należy wysunąć, by przestawić wewnętrzny mechanizm. Dzięki temu, obracając pokrętłem będziemy mogli… wyregulować wysokość zagłówka! Tak to sobie wymyślili niemieccy inżynierowie.

5 KOMENTARZE

  1. Kiedyś podjechałem swoim baleronem na stację paliw i inny kierowca balerona zapytał się mnie czy wiem jak wyregulować zagłówek. Więc chyba coś w tym jest…

  2. Mam w124 od kilku lat i nie miałem o tym pojęcia. Ale powiem, że to pancerny samochód, nie chodzi o blachy, ale silnik i całą resztę. Jest z 1987 roku i ponad pół miliona kilometrów na blacie. Najsłabszy 2.0 d, a daje radę do dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj