Nie ma nic prostszego niż ustawienie zagłówka, prawda? W Mercedesie W124 możesz się zdziwić! Zobacz dlaczego.

Wsiadamy „po kimś” do samochodu. Musimy poprawić lusterka, przesunąć fotel i wyregulować wysokość zagłówka. To wszystko wydaje się oczywiste i proste. Jednak mało kto wie, jak prawidłowo wykonać tę ostatnią czynność w popularnym Baleronie.

Aby we właściwy sposób ustawić wysokość zagłówka w Mercedesie W124 musimy skierować naszą rękę w stronę… Nie, wcale nie w stronę zagłówka, tylko niżej: do pokrętła od regulacji pochylenia oparcia fotela.

Pokrętło od oparcia należy wysunąć, by przestawić wewnętrzny mechanizm. Dzięki temu, obracając pokrętłem będziemy mogli… wyregulować wysokość zagłówka! Tak to sobie wymyślili niemieccy inżynierowie.

Oceny czytelników
[Głosów: 29 Średnia: 4.1]

5 KOMENTARZE

  1. Kiedyś podjechałem swoim baleronem na stację paliw i inny kierowca balerona zapytał się mnie czy wiem jak wyregulować zagłówek. Więc chyba coś w tym jest…

  2. Mam w124 od kilku lat i nie miałem o tym pojęcia. Ale powiem, że to pancerny samochód, nie chodzi o blachy, ale silnik i całą resztę. Jest z 1987 roku i ponad pół miliona kilometrów na blacie. Najsłabszy 2.0 d, a daje radę do dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here