NowościAktualności„(Nie)trzeźwa sobota” w Szczecinie

„(Nie)trzeźwa sobota” w Szczecinie

W sobotę, podczas porannych działań „Trzeźwość”, policjanci ze Szczecina zatrzymali już trzech nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem narkotyków.

Osoba prowadząca pojazd pod wpływem alkoholu lub środków odurzających stanowi poważne zagrożenie na drodze. Niezależnie od tego, czy zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji. Alkohol i narkotyki zaburzają te zdolności.
Choć większość z nas zdaje sobie sprawę, jak duże zagrożenie stwarza kierowca pod wpływem alkoholu, policjanci nadal spotykają się z osobami, które lekceważą przepisy w tym zakresie. W społeczeństwie wciąż funkcjonują mity na temat ilości alkoholu, jaką można spożyć poprzedniego wieczoru, by następnego dnia móc prowadzić samochód.
W sobotni poranek, w ramach działań „Trzeźwość”, szczecińscy policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców na terenie miasta. Podczas tych kontroli zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.


Jeden z nich, 31-latek z powiatu myśliborskiego, prowadził samochód będąc pod wpływem środków odurzających, a dodatkowo nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej.
Pamiętajmy, że u osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających znacznie pogarsza się ostrość widzenia i ocena odległości, następuje opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji i błędna ocena własnych możliwości. Miejmy świadomość, że nietrzeźwy kierowca jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a nie tylko dla siebie samego.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji